Deň narcisov nebude

Zbierka sa v tradičnom aprílovom období neuskutoční.

Zdroj foto: lpr.sk

Finančná zbierka pre onkologických pacientov sa tento rok v tradičnom aprílovom období neuskutoční. Pôvodne mala zbierka v slovenských mestách prebiehať 16. apríla, no pre opatrenia súvisiace s koronavírusom sa v tomto termíne konať nebude.

Tradičnú zbierku Ligy proti rakovine v záujme nás všetkých odkladáme na neurčito,“ oznámilo OZ Liga proti rokavine, ktorá zbierku pravidelne organizuje.

Organizátori dúfajú, že žlté narcisy budú môcť pripnúť na odev v náhradnom termíne, o ktorom by sa malo rozhodnúť neskôr. „Veríme, že sa Slovensko dokáže zmobilizovať a v čo najkratšom čase zastaviť šíriaci sa vírus. Veríme v náhradnú šancu na zabezpečenie financií pre projekty na pomoc onkologickým pacientom. Informácie o možnostiach budeme poskytovať priebežne,“ poznamenali organizátori.

Fotografie z minuloročnej zbierky Dňa narcisov

Podľa odhadov odklad 24. ročníka predstavuje stratu 70 % finančných zdrojov určených na pomoc onkologickým pacientom.

Pripravených bolo 15 000 dobrovoľníkov a 750 spoluorganizátorov. Napriek komplikáciám a ekonomickým problémom vládne odhodlanie do budúcna nerušiť plánované programy a projekty, ku ktorým patria bezplatné Rodinné a Relaxačné týždňovky, Onkoporaďňa, programy v Centrách pomoci či Fond pomoci v hmotnej núdzi.

Individuálni žiadatelia o finančnú pomoc by mali v týchto časoch rešpektovať rozhodnutie poskytnutia pomoci v tých najnevyhnutnejších prípadoch. Pre onkologických pacientov a ich blízkych je stále k dispozícii bezplatná Onkoporadňa: 0800 11 88 11, poradna@lpr.sk.

Využiť rezervy finančných zdrojov z minulého roka legislatívna neumožňuje, problém pre OZ je aj dočasný výpadok 2 % z daní. Prostredníctvom formulára môžete však prispieť celoročne tu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password