Študentské dni nitrianskych univerzít sú opäť tu

November je už niekoľko rokov mesiacom, kedy sa spájajú sily oboch nitrianskych univerzít, aby vytvorili súbor kultúrno-spoločenských a športových podujatí, ktoré ozvláštňujú študentský život a rozvíjajú spoluprácu UKF a SPU.

Študentské dni nitrianskych univerzít (ŠDNU 2019) sa tento rok konajú od 13. do 29. novembra na pôde oboch univerzít. Pod záštitou rektora Univerzity Konštantína Filozofa Libora Vozára a rektorky Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Klaudie Halászovej si univerzity pripravili bohatý program plný rôznorodých podujatí.

Počas týchto dní sa môžu nielen študenti UKF a SPU, ale aj ich absolventi či študenti stredných škôl zúčastniť celkom 53 podujatí.

Čakajú nás univerzitné kvapky krvi, súťaže v plávaní, volejbale, stolnom tenise či speve, podujatia venované spomienke na november 1989 či hokejový zápas UKF vs. SPU, na ktorom môžete podporiť svoju univerzitu.

Milovníkom dobrého jedla ulahodí Klobásový festival, festival umení s názvom Konfrontácie zas poteší umelecké duše. Nesmie chýbať oceňovanie úspešných študentov a jedno z vrcholných podujatí – Imatrikulačný ples. Kompletný program, ktorý si pre vás organizátori pripravili môžete nájsť na webe UKF.

Patrícia Ďurčová

Televízia Nitrička

Forgot Password