Stavbárov v OC Promenada čoskoro vystriedajú zákazníci

Otvorenie nákupného centra bude sprevádzané trojdňovým programom.

foto: nh

Otvorenie obchodného centra Promenada je naplánované na 28. apríla a potrvá tri dni. V Nitre tak pribudne ďalšie nákupné centrum, súčasťou ktorého sú aj byty. Obchodno-bytový komplex ako jednu zo svojich výhod uvádza polohu pri rieke s výhľadom na Nitriansky hrad.

Lokalita však dlhé roky nepôsobila práve reprezentatívnym dojmom.

zdroj: archív TV Nitrička

S výstavbou, pôvodne City Parku, sa podľa webmagazínu.teraz.sk začalo v roku 2007. Neskôr sa práce zastavili, rozostavaný skelet začal postupne chátrať a až približne o 10 rokov sa sem pracovné stroje vrátili. S informáciou o obnovení prác prišla v roku 2017 aj Televízia Nitrička.

Prípravná fáza zahŕňala čistiace, upratovacie a neskôr búracie práce, od roku 2019 nasledovali realizačné práce na dostavbe projektu, s ktorým súviseli napríklad aj dopravné zmeny na blízkom kruhovom objazde. Otvorenie priestorov bolo pôvodne plánované na rok 2021.

Cieľom projektu je vrátiť mestský život k rieke.

V Nitre v súčasnosti vzniká množstvo obchodno-bytových priestorov, no Living Park návštevníkov láka prevádzkami, ktoré sa v meste zatiaľ nenachádzajú a bytmi s výhľadom na rieku a Nitriansky hrad. Kým niektorí sa tak tešia z nových prevádzok a verejných priestorov, iní sa pýtajú, či Nitra potrebuje ďalšie nákupné centrum.

Isté však je, že výstavba samotného Living Parku aj bytového komplexu v blízkom Brezovom háji prinesie do lokality zvýšený pohyb ľudí a rodín, s čím súvisí aj aktuálna informácia o revitalizácii Brezového hája.

Otvorenie nákupného centra bude sprevádzané trojdňovým programom.

zdroj: FB Promenada Living Park

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password