Slovenské poľnohospodárske múzeum predstaví výstavu Život s Covidom. Spustí aj poľnú železnicu

Múzeum sa programom zapája do podujatia Noc múzeí a galérií, ktorá sa bude konať v sobotu 15. mája.

Slovenské poľnohospodárske múzeum (SPM) v Nitre sa neotvorilo hneď po uvoľnení opatrení. Vedenie múzea informovalo, že sa plánuje veľké upratovanie zbierkových predmetov a depozitárov, na ktoré nikdy nebol čas a priestor. Areál sa otvorí po dlhšej prestávke pri príležitosti podujatia Noc múzeí a gálerií 2021, do ktorej sa zapája aj poľnohospodárske múzeum.

„Pozývame vás na otvorenie interaktívnej stálej výstavy Programu rozvoja vidieka a Život s Covidom na výstavisku Agrokomplex v Nitre,“ uvádza uvádza SPM.

O novej expozícii už pred časom informoval samotný Agrokomplex v rámci plánovaných výstav. Nachádzať sa bude v pavilóne C, verejnosti bude sprístupnená na slávnostnom otvorení v sobotu 15. mája od 17.00 do 20.30 hod. ako súčasť Noci múzeí a galérií. Vstup je zdarma cez hlavnú bránu.

Spustia aj poľnú železnicu.

„Po absolvovaní prehliadky sa budete môcť zúčastniť jazdy vlakom, ktorý bude výnimočne premávať od stanice brána do skanzenu, tam spraví okruh a s cestujúcimi sa vráti späť,“ vysvetľuje múzeum. Vláčik bude odchádzať zo stanice približne každú polhodinu. Večernú jazdu vlakom Nitrianskej poľnej železnice po veľkom okruhu môžete absolvovať zo stanice Brána (za pavilónom M1) od 17.00 do 19.30 hod. Vstup je cez hlavnú bránu výstaviska na Výstavnej 4.

Jazdy poľnou železnicou budú prebiehať po celý deň. Prvá odchádza o 9.00 a posledná o 15.00 hod. Vláčik bude ochdzať približne každú polhodinu a podľa prevádzkovej potreby. Vstup je cez bránu B5 na Dlhej ulici 92. Cestovný lístok na vlak stojí 2 €.

foto: SPM

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password