Umenie pod Zoborom: Nezmeškajte Týždeň Nitrianskej galérie. Tešiť sa môžete aj na Noc galérií a múzeí

Nitrianska galéria si pripravila zaujímavé podujatia. Tešiť sa môžete na týždeň plný umenia.

Týždeň Nitrianskej galérie bude tento rok prebiehať v dňoch 18. – 23. mája. Už tradične od roku 2005 je máj venovaný podujatiu, ktoré sa koná pri prilezitosti Medzinárodného dňa múzeí a galérií 18. mája.

Pre širokú verejnosť sa pri tejto príležitosti pripravujú vzdelávacie, umelecké a kultúrne akcie.

Počas Týždňa Nitrianskej galérie sa 15. mája uskutoční aj Noc galérií a múzeí s pestrou ponukou kultúrnych akcií. Naplánovaná je literárna beseda s Dadom Nagyom a Františkom Kozmonom, koncert komorného orchestra ZOE, jazzový koncert v podaní Lenka Galisová Quartet, workshop UPcyklácie s Jakubom z OZ PureLove, Divadielko Mato, tvorivé dielne s Erikom Feherom, Tinou Minorovou a Elenou Tarabkovou či komentované prehliadky s Ludmilou Kasaj Polackovou.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password