Silvestrovské delobuchy spôsobili v Nitre škody za tisíce eur

Opravu polopodzemného kontajnera bude musieť vykonať špecializovaná firma.

Mesto Nitra už tretí rok neorganizovalo silvestrovský ohňostroj peniaze, ktoré naň mali byť použité, boli venované mestskému útulku pre zvieratá. Obyvatelia boli zároveň viackrát oslovení, aby zvážili používanie pyrotechniky. Oslavy nového roka napriek tomu skončili s nepríjemnými následkami pre Nitrianske komunálne služby.

Delobuchy spôsobili škodu na polopodzemnom kontajnari.

Poškodený kontajner bol na Štiavnickej ulici na Chrenovej osadený v roku 2019. Poškodili ho svetlice alebo delobuchy, ktoré niekto odpálil v jeho tesnej blízkosti. Finančná škoda bola odhadnutá na 6000 eur. „Špecializovaná firma bude musieť opatrne zdvihnúť poškodený kontajner tak, aby sa pri jeho nahrádzaní nepoškodili kontajnery v susedstve,“ uviedol hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Takýto typ poškodenia sa stal po prvýkrát.

Mesto a Nitrianske komunálne služby postupne rozširujú počet polopodzemných kontajnerov. Ich výhodou je eliminácia zápachu z odpadu, šetrenie nákladov na odpad a aplikácia, ktorá prostredníctvom senzorov hlási stav naplnenosti kontajnerov. „Na siedmich stojiskách samospráva osadila celkovo 37 nových polopodzemných kontajnerov v celkovej hodnote 150 000 eur,“ dodáva radnica.

foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password