September bude v Krajskej knižnici bohatý na prednášky

Krajská knižnica Karola Kmeťka si pre návštevníkov pripravila zaujímavé prednášky z oblasti zdravia, kultúry ale aj aktuálnej pandémie.

Krajská knižnica v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre usporiadala sériu prednášok – Študenti počas pandémie Covid-19: „Žijeme ďalej“. 17. 9. o 10:00 je pre záujemcov pripravená prednáška Jaroslava Lukáča „Zdravý duševný svet“, 22. 9. o 10:00 „História matematiky“ Ondreja Šedivého a Katarína Szabová poradí, ako sa dá šetrným spôsobom zaobchádzať s prírodou vo svojej prednáške „Šetríme prírodu trendovo“ 29. 9., taktiež o 10:00.

Alzheimerova choroba je pomaly vyvíjajúce sa degeneratívne ochorenie mozgu, ktoré postihuje predovšetkým jeho časti dôležité pre pamäť, myslenie a rozumové schopnosti.

21. september patrí Svetovému dňu Alzheimerovej choroby. Krajská knižnica si pri tejto príležitosti pripravila prednášky, ktoré budú zamerané na prevenciu proti tejto zákernej chorobe. „Zrelý vek – recitovanie ako výborný tréning pamäťových schopností“ Ruženky Buriovej, „Pamäťová rozcvička“ Zuzany Sliškovej, „Prevenciou proti zhoršovaniu pamäti“ či možnosť vyskúšať si prácu s minipočítačom. Program otvorí o 10:00 príhovor riaditeľky knižnice, Ingrid Meňky.

Ak ste milovníkmi histórie, 28. 9. o 10:00 na vás čaká prednáška Petra Satera o Oponickom hrade, ktorá sa koná pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Televízia Nitrička

Forgot Password