S premnoženými bzdochami bojuje celý kraj

Nielen v Nitre ale aj v celom Nitrianskom kraji sa bojuje s premnoženými bzdochami. Chrobáky znepríjemňujú život aj obyvateľom Vrábeľ a Topoľčian.

zdroj foto: odkaz pre starostu

V Nitre so bzdochami bojujú na všetkých sídliskách. Mesto preto chystá v tejto súvislosti už tretí postrek. „Aplikácia postreku sa uskutoční v sobotu alebo v pondelok medzi piatou hodinou ráno a desiatou hodinou dopoludnia,“ informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek. Mesto aplikuje postrek v lokalitách, ktoré už raz boli postriekané. „Žiadame preto obyvateľov, aby si v uvedených časoch zavreli okná,“ povedala Ľudmila Šterdasová z Odboru životného prostredia na Mestskom úrade v Nitre.

Postrek sa bude aplikovať na uliciach Štiavnická 4-8, Biringerova 10, Štiavnická 15, Bajkalská 2-4, Lúčna 1, Javorová 8, Výstavná 25, 15, Ďumbierska 53, detské ihrisko Fatranská, Karpatská, Dlhá, Tribečská 5-7-9, Ďurčanského 26, okolie polikliniky Chrenová, Jarmočná, Rázusova, Schurmannova 7, Krompašská 1, Ulička č. 1 PH.

Zdroj: Klokočina-problémy obyvateľov/Anna Jančovičová

Mesto Vráble

Mesto žiada občanov o spoluprácu. „Ak majú občania problém s premnoženými bzdochami, treba nahlásiť miesto a adresu výskytu na radnici,“ upozorňuje vedenie mesta. Postrek sa uskutoční na verejných priestranstvách vo vlastníctve mesta Vráble, v prípade potreby bude opakovaný.

Napriek tomu, že bzdochy nie sú nebezpečné, svoje okolie otravujú zápachom. Majú totiž pachové žľazy produkujúce tekutý sekrét, ktorý odporne zapácha.

Mesto Topoľčany

Na bzdochy sa sťažujú aj obyvatelia Topoľčian. „Preverili sme situáciu i možnosti. Podľa vyjadrenia Jozefa Brestovského, odborníka na dezinfekciu, dezinsekciu a deratizáciu, ide o bzdošky, ktoré sú neškodné a pre ľudí nie sú nebezpečné. V súčasnom období ukončujú svoj vývin, preto sa zdá, že ich je veľa. Sú súčasťou ekosystému, ktorý si chce každý z nás chrániť. Postreky sú neúčinné, pretože bzdochy lietajú a vedia sa premiestniť inde. Pri postreku by sa mohli zasiahnuť aj iné chránené druhy, čo je nežiaduce,“ vysvetlilo vedenie mesta.

Televízia Nitrička

Forgot Password