Otravný hmyz nahlasujte

V postihnutých miestach aplikujú postrek.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Keď nie kliešte, tak komáre. Keď nie komáre, tak bzdochy. Hmyz nám tento rok pekne otravuje leto, najnovšie Nitranov trápi invázia mušiek. Sú ich plné okná i balkóny, a to minimálne na Benkovej, Zvolenskej, Novomeského či Bazovského ulici.

Premnožené bzdochy a mušky sa slnia aj na fasádach budov.

Problémom sú najmú brezy rastúcie v okolí, to totiž otravný hmyz lákajú. Hoci hmyz je v podstate neškodný, vydáva špecifický zápach, ktorý po nich zostáva. „Je to veľmi premnožené na sídliskách, na Chrenovej, v Starom meste, na Klokočine, na Čermáni. Evidujeme sťažnosti zo všetkých mestských častí,“ hovorí mestská poslankyňa Jarmila Králová.

Situáciu riešia postrekom. Ten je údajne šetrný.

„Zabezpečuje to odbor životného prostredia,“ informovala Mária Cok Steinemannová, referentka pre mestský rozvoj a strategické plánovanie mestského úradu. V meste začali s chemickým postrekovaním, ktorý bude pokračovať v tomto a budúcom týždni. Podľa Jarmila Královej, predsedníčky komisie životného prostredia sa obyvatelia nemusia obávať, postrek je šetrný a ekologický.

Zvýšený výskyt chrobákov môžete nahlasovať na Stredisko mestských služieb.

zdroj: mesto Nitra

Kontaktná osoba pre nahlasovanie je Ľudmila Šterdasová. Informácie podajte e-mailom: ludmila.sterdasova@msunitra.sk, alebo telefonicky: 037/7720 060. Okrem sieťok na oknách môžu otravný hmyz odstrániť aj niektoré rastliny, predsedníčka komisie životného prostredia spomína napríklad levanduľu.

Patríte aj vy k tým, ktorých trápia mušky a bzdochy na okenných rámoch a balkónoch? Situáciu si overte reportážou TV Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password