Práce na opravách železničnej lávky by mohli začať po zime

Most, ktorý spája Staré mesto a Čermáň sa dočká opravy.

foto: NH

Železničná stanica v Nitre aj lávka vedúca ponad železnicu pôsobia často ako tŕň v oku. Hrdzavý most a historická budova stanice by potrebovali poriadnu rekonštrukciu, hovorí sa o nej už roky a napriek tomu, že oprava mosta mala začať v septembri, práce zatiaľ stoja.

„Bol tam problém jednak s vysporiadaním pozemkov, ktoré neboli mestské a trošku to trvalo, takisto aj s elektrickými prípojkami a momentálne sme vo fáze, keď už máme právoplatné stavebné povolenie a hľadáme zhotoviteľa tejto lávky,“ uviedol pre Televíziu Nitrička hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

K opravám by sa tak mohlo pristúpiť po zimnom období. Práce pochopiteľne obmedzia aj vlakovú dopravu, ktorú nahradí autobusová doprava.

„Železnice Slovenskej republiky plánovanú výluku zaradia do svojho kalendára zhruba mesiac pred plánovanou opravou lávky,“ informovala Ria Feik Achbergerová, hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky. Mestskí poslanci na rekonštrukciu lávky schválili sumu 750 tisíc eur. Most má byť vo večerných a nočných hodinách osvetlený. Ako sa už v minulosti uvádzalo, k lávke zo strany Starého mesta pribudne výťah. Pomôže tak ľuďom s pohybovými problémami či rodičom s kočíkmi dostať sa zo Staničnej ulice na Čermáň a naopak.

Reportáž Televízie Nitrička si môžete pozrieť nižšie.

Televízia Nitrička

Forgot Password