Predškoláci sa po dvoch rokoch pandémie prišli naživo pozrieť, čo ich v škole čaká

V Nitre počas minulého týždňa prebiehali zápisy predškolákov do prvého ročníka základnej školy. Po dvoch rokoch pandémie si teraz budúci žiaci mohli naživo vyskúšať, čo ich v škole o pár mesiacov čaká.

foto: archív TV Nitrička

Do Základnej školy na Škultétyho ulici si v sprievode rodičov svoje zručnosti prišlo vyskúšať 95 predškolákov. „Čakali sme dva roky na to, aby sme konečne videli našich malých prváčikov aj naživo. Úprime poviem, že sa tomu tešíme,“ vraví Dagmar Moravčíková, zástupkyňa ZŠ Škultétyho.

U detí sa počas aktivít pri zápise zisťuje stupeň rečovej komunikácie, znalosť farieb a geometrických tvarov. Podľa slov učiteľky Renáty Titkovej deti ukázali, ako vedia držať ceruzku, ako vedia kresliť, no dokázať museli aj základné znalosti matematiky.

Budúci žiaci sa tešia na spoužiakov, ale aj na to, že sa niečo nové naučia.

„Môžem skonštatovať, že sú veľmi šikovní, zbehlí. Niektorí sa trošku hanbili, zdráhali, ale pritom dosť vedeli,“ povedala učiteľka ZŠ Škultétyho Renáta Titková. Niektoré deti ešte musia pocvičiť správnu výslovnosť.

Na zápis prvákov sem prišiel aj chlapec z Ukrajiny. Škole má teraz okrem neho sedem ukrajinských detí, ktorí boli zaradené do tried zo slovenskými žiakmi.

Ako to vyzeralo na zápise prvákov a čo prezradili budúci žiaci? Viac sa dozviete v reportáži.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password