Rekonštrukcia mestského kúpeľa

Od pondelka sa na niekoľko mesiacov zatvorí mestský kúpeľ. Dôvodom je jeho rekonštrukcia, ktorá sa začína na budúci týždeň.

Mestský kúpeľ bol roky zanedbávaný. Pred pár mesiacmi sa to prejavilo prasknutím potrubia. ,,Pôvodne sme kúpeľ plánovali uzavrieť o pár dní neskôr, no keďže v sobotu otvárame kúpalisko, ktoré je akousi letnou ,,alternatívou“ ku kúpeľu, k uzávierke mestského kúpeľa pristupujeme už od 17. júna, “ hovorí hovorca mesta Tomáš Holúbek.

“Na rekonštrukciu kúpeľa bolo vyčlenených 200-tisíc eur, no nám sa podarilo vysúťažiť rekonštrukčné práce za 161 725,50 €. Táto suma je už aj s DPH. Zmluva bola podpísaná včera,“ dodáva hovorca.

Predmetom zákazky má byť realizácia stavebných prác na rekonštrukcii plaveckého a detského bazéna v mestskom kúpeli na základe obhliadky z 10. apríla. Podľa informácií z mesta sa na plaveckom bazéne uskutočnia búracie práce, montáž potrubia, sacieho a výtlačného systému. Rovnako sa plánuje pofóliovanie bazéna, vrátane prelivových žľabov. Na detskom bazéne sa v rámci rekonštrukcie plánuje namontovanie výtlačného systému a pofóliovanie. Termín ukončenia prác vychádza na 30. septembra, informuje radnica.

Marko Mikulášik

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password