Radnica venovala peniaze útulku pre zvieratá

Mesto sa pridalo k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman a silvestrovský ohňostroj vymenilo za pomoc.

Primátor mesta Marek Hattas podpísal zmluvu na finančný príspevok vo výške 3500 eur pre občianske združenie Regionálne centrum Slobody zvierat Nitra. Útulok funguje najmä na dobrovoľníckej báze.

„Úprimne ďakujeme za cennú pomoc v týchto ťažkých časoch. Ďakujeme za príjemné stretnutie a snahu pomôcť zvieratám, ktoré si samé pomôcť nedokážu,“ vyjadrila sa štatutárna zástupkyňa občianskeho združenia, Georgia Kubíčková. 

Finančné prostriedky poputujú na nákup potrebného krmiva pre zvieratá v útulku a financovanie kastrácií voľne žijúcich mačiek vo vytipovaných lokalitách mesta.

Mesto Nitra vynecháva ohňostroj pravidelne od roku 2019. Dôvodom ústupu od delobuchov a ohňostrojov je predovšetkým ochrana zdravia a životného prostredia.

„Kvitujem rozhodnutie Únie miest Slovenska pripojiť sa k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman, aby mestá a obce namiesto sviatočných ohňostrojov investovali do zmysluplnejších aktivít. Táto výzva ide ruka v ruke s filozofiou mesta Nitra. Na sviatky bez petárd sme obyvateľov nášho mesta prvýkrát vyzvali v roku 2019,“ dodal Hattas.

Televízia Nitrička

Forgot Password