Prvý septembrový víkend bude v Nitre bohatý na zážitky

Ak ešte stále nemáte program na víkend, najbližšie podujatia ponúkajú kultúrne i gurmánske vyžitie.

Ak ešte nemáte s rodinou program na víkend, príďte sa rozlúčiť s letom do Penziónu Hoffer na Hlohoveckej ceste, Zbehy.

Ak ste milovníkom jedla a dobrej zábavy, akcia „Rozlúčka s letom u Hoffera“ je určená presne pre vás. Usporiadatelia si pre návštevníkov pripravili súťaž vo varení kotlíkového gulášu. Pre najmenších je pripravené maľovanie na tvár, jazda na koňoch, penová show a rôzne iné atrakcie. Od 10:00 bude prebiehať registrácia účastníkov a program bude prebiehať do 18:00, kedy sa budú vyhodnocovať súťaže.

Zdroj: Penzión Hoffer

Už zajtra začína projekt „Dni európskeho kultúrneho dedičstva“, ktorý so sebou prináša rôzne zaujímavé prehliadky, pri ktorých majú návštevníci možnosť spoznať Nitru a jej zákutia. Už v sobotu (4. 9.) môžete absolvovať prehliadku kláštora na Zobore, ktorá bude doplnená o pútavé rozprávanie sprievodcu.

Nedeľa bude patriť milovníkom dobrého vína a burčiaku. Mesto Nitra si pre návštevníkov pripravilo 16. ročník Podzoborského vinobrania, ktorý sa bude niesť v duchu skvelej hudby, vína, no v stánkoch sa budú predávať i rôzne remeselné výrobky. Podujatie začne o 14:00 v Mestskom parku na Sihoti a otvorí ho slávnostné požehnanie plodov zeme.

September je plný kultúrnych zážitkov, skvelej hudby a jedla.

V nedeľu o 19:00 je v Bazilike sv. Emeráma pripravený Katedrálny organový festival, kde svoje umenie predvedie taliansky umelec Nicolo Antonio Sari. Počet poslucháčov je obmedzený na 49 miest a posledný koncert 4. ročníka tohto festivalu je 4. októbra o 19:00. Poponáhľajte sa, aby ste neprišli o skvelý hudobný zážitok.

Televízia Nitrička

Forgot Password