Prvý novembrový víkend je pred nami. Ako ho strávite?

Pred nami je prvý novembrový víkend a predpoveď počasia hlási príjemné teploty a v sobotu aj slnečné lúče. Už máte vymyslený program? Ak nie, ponúkame zopár tipov.

V sobotu (6.11.) sa v Nitre uskutoční multižánrový festival fjúžn. Študentka Mirna, ktorá rozpráva 5 jazykmi, v úvode programu účastníkov oboznámi o tom, ako sa na mesto pozerá cudzinec. „Pochádza z Iraku a od roku 2016 žije so svojou rodinou v Nitre. Okrem svojej rodiny tu má Mirna aj kamarátov, s ktorými hrá volejbal alebo sa po meste vozia na kolobežkách – aj vďaka tomu má Nitru už poriadne preskúmanú,“ približujú organizátori. Študentka ukáže svoje obľúbené zákutia Nitry, ale aj miesta, ktoré možno vníma z iného pohľadu.

fjúžn walk (prechádzka) začne o 15.00 pri fontáne na Svätoplukovom námestí. Program bude pokračovať o 18.00 h v kultúrnom priestore bod K.7.

V sobotu (6.11.) sa o 18:30 vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara uskutoční divadelná hra Vlastníci. Hra je žánrovo kritickou komédiou a zároveň sociologickou sondou do súčasnej spoločnosti, ktorú reprezentuje vzorka obyvateľov jedného bytového domu. Postavy zobrazujú zástupcov rôznych spoločenských typov a vrstiev. Nájdeme tu mladý katolícky manželský pár, pragmatických biznismenov, hysterického homosexuála s maďarskými koreňmi či presvedčeného komunistu s nostalgiou za niekdajšími časmi.

Vstupné na predstavenie je 18 eur a bude prebiehať v režime OTP.

Zdroj: DAB

V ponuke sú aj stále expozície Život s Covidom a Program rozvoja vidieka na Agrokomplexe, ktoré majú návštevníkom pripomínať víťazstvá, ktoré si spoločnosť za obdobie posledných mesiacov vybojovala. „Pandémia nás donútila prehodnotiť priority, vážiť si čas strávený s rodinou, dbať o fyzické i duševné zdravie a naplno pochopiť význam slov pokora, trpezlivosť a spolupatričnosť.  Zvýraznila tiež potrebu potravinovej sebestačnosti, ale aj silu sociálnych kontaktov,“ dodali organizátori výstavy na stránke.

Stála výstava Programu rozvoja vidieka sa obsahovo venuje najmä významu poľnohospodárstva a potravinovej sebestačnosti našej krajiny. Informácie sú návštevníkom sprostredkované interaktívnou, poučnou a pútavou formou.

Zdroj: agrokomplex.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password