Program Mením moje mesto pozná víťazov. Uspelo životné prostredie, šport aj kultúra

Vybrali ste desiatku najlepších.

Piknik pri dražovskom kostolíku 2018 (zdroj: archív TV Nitrička)

Svojimi hlasmi o víťazných projektoch rozhodlo 5 830 ľudí. Na grantovom programe spolupracuje mesto Nitra s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Za staronové inovatívne projekty občanov ste mohli hlasovať v troch kategóriách – podpora komunitného života v meste, verejné priestory a ochrana životného prostredia.

Na prvé miesto sa dostal projekt Letného kina s 1 304 hlasmi.

Chrenovské letné kino 2019

Letné kino by sa malo odohrávať v priestoroch skateparku na Popradskej ulici v Nitre a v Kultúrnom dome v Párovských Hájoch. Filmy by mali podobne ako minulý rok vyberať ľudia sami hlasovaním na facebookovej stránke. Prvé premietanie bolo plánované 13. júna 2020. Všetky pôvodné plány zrejme ovplyvnia opatrenia vychádzajúce zo stavu pandémie na Slovensku.

V programe uspeli tiež projekty, v ktorých podstatnú ulohu zohráva stretávanie komunít.

Premietanie filmov a ďalšie aktivity ponúka aj projekt Chrenová žije 2020! Projekt Spolu recyklujeme, teda sme by zase chcel na pešej zóne organizovať „open air“ prednášky o udržateľnej móde, ekológii, recyklácii textilu, ale aj kurzy. „V čase podujatí budeme organizovať aj umelecký program pre celú rodinu – koncerty, literárne čítačky, výtvarné činnosti s deťmi, fotenie pred fotostenou…,“ uviedol predkladateľ OZ Stvorené.

Medzi úspešnými sa nachádza aj už tradičný piknik pri dražovskom kostolíku.

Na Lipovej ulici na sídlisku Chrenová by malo vzniknúť komunitné kompostovisko. Príkladom dobrej praxe je podľa predkladateľov kompostovisko na Výstavnej ulici. Občania tak budú môcť odpad z domácností zhodnocovať a následný kompost využiť ako hnojivo vo výsadbe.

Botanická záhrada SPU

Dlhobové využitie bude mať tiež Rozárium v areáli Botanickej záhrady SPU. Náučné a relaxačné priestory doplnia prvky drobnej architektúry.

Podporu u vás našiel aj šport. Dobudovanie a rozvoj hokejbalového areálu na Dražovskej ulici, Street workoutové ihrisko na Klokočine a zviditeľnenie Streetballu „športu z ulice“ sa dostalo do desiatky najúspešnejších. Ako ovplyvní pandémia realizáciu projektov zisťujeme.

Víťazné projekty:

  1. Letné kino (1304 hlasov)
  2. Rozhýbeme všetky deti (917 hlasov)
  3. Chrenová žije 2020! (915 hlasov)
  4. Dobudovanie a rozvoj hokejbalového areálu (843 hlasov)
  5. Klokočina street workout ihrisko vol. 2 (841 hlasov)
  6. Rozárium (823 hlasov)
  7. Streetball – nový olympijský šport z ulice (788 hlasov)
  8. Spolu recyklujeme, teda sme (780 hlasov)
  9. Komunitné kimpostovisko na ulici Lipová (753 hlasov)
  10. Poď na piknik (743 hlasov)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password