Príďte si vychutnať piknik ku Kostolu sv. Michala v Dražovciach

Aj tento rok si môžete užiť atmosféru pikniku. Pripravené bude občerstvenie aj zábava.

Priestor pri Kostole svätého Michala archanjela, známom aj ako dražovský kostolík bol posledné roky využívaný na tradičný piknik s názvom Raňajky v tráve. Tento rok sa zdalo, že piknik sa neuskutoční, ale organizácie podujatia sa ujal nový organizátor. O dôvodoch zmeny organizátora sa dozviete v reportáži TV Nitrička Raňajky v tráve po novom.

Už túto nedeľu 30. júna si tak budete môcť od 10.00 do 15.00 hodiny, opäť vychutnať atmosféru pikniku pri kostolíku v Dražovciach. „Občerstvenie bude zabezpečené formou domácich produktov z Nitry. Nájdete tu napríklad kváskový chlieb, džemy, limonády či bezlepkové koláčiky,“ povedal organizátor Dražovského pikniku.

Do programu sa zapojí aj knižné vydavateľstvo Enigma, ktoré prinesie knižky pre deti a atmosféru pikniku bude dotvárať hudobná skupina Svadobné kvarteto. Okrem zábavy bude pripravená aj tombola, kde môžete vyhrať zaujímavé ceny.

Piknik sa bude konať na území Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie, organizátori preto pripomínajú, aby ste okolie neznečisťovali a nespôsobovali nadmerný hluk. Na piknik môžete prísť aj so svojim psíkom, pre ktorého platia rovnaké pravidlá.

Na piknik sa dostanete viacerými spôsobmi.

Jednou z možností je kyvadlová doprava. Autá Share car budú jazdiť od 9.30 do 15.00 hodiny od parkoviska za starým Tescom. Odchádzať budú každých 15 minút. Ak máte záujem odľahčiť dopravu a odviezť sa na piknik zadarmo, nezabudnite sa nahlásiť prostredníctvom komentára na facebooku organizátora Dražovský piknik. Na podujatie môžete prísť aj bicyklom v rámci organizovanej cyklojazdy. Viac informácií tu Cyklojazda na Dražovský piknik s Rozbicyklujme Nitru. Na piknik sa dostanete aj prostredníctvom MHD. Linka č. 4 bude v nedeľu premávať každú hodinu. Do lesa vedúceho k dražovskému kostolíku bude autám vjazd zakázaný.

Foto: archív TV Nitrička (fotografie z roka 2018)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password