Ďalší septembrový týždeň začne podľa predpovedí mimoriadne teplým počasím na dané obdobie. Najvyššie denné teploty môžu dosiahnuť 26 – 31 stupňov. Ráno vás už tradične neprekvapia ojedinelé hmly alebo nízka oblačnosť. Deň bude jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Prevládať má bezvetrie alebo len slabý vietor.
V utorok bude počasie bez zmeny. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov a v údoliach na 9 stupňov.
Streda naďalej pokračuje rovnakými dennými teplotami, no možno pribudnú oblaky. Bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno. Opäť očakávajte ojedinelé ranné hmly a rovnaké denné i nočné teploty ako v predchádzajúcich dňoch. Fúkať má iba slabý vieto s rýchlosťou 20 km/h.

V druhej polovici pracovného týždňa sa zväčší oblačnosť a teploty klesnú.
„Od severu postúpi do strednej Európy studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom a Pobaltím,“ hlási štvrtkovú predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Očakávajte polojasné až oblačné počasie, postupne oblačno až zamračené. V noci ojedinele, no cež deň sa môžu vyskytnúť aj prehánky a dážď. Maximálne denné teploty dosiahnu 21 – 26 stupňov, na severe bude ešte chladnejšie. Nočné teploty klesnú na 17 až 11 stupňov.
V piatok k nám má prúdiť studený vzduch, čo sa prejaví na denných teplotách, ktoré dosiahnu najviac 14 – 19 stupňov. Prepokladá sa premenlivá oblačnosť, zrána a k večeru zmenšená. Ojedinele nás môžu prekvapiť aj prehánky. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať na 11 až 6 stupňoch, v dolinách klesnú až na 4 stupne.

No a zdá sa, že sobota bude tiež pokračovať pravým jesenným počasím.
Síce možno očakávať jasno alebo len malú oblačnosť, bude chladno, ojedinele aj prízemný mráz. Denné teploty vystúpia maximálne na 13 – 19 stupňov. V noci sa ochladí na 9 až 4, v dolinách aj na 2 stupne.
foto ilustračné (pixabay.com)