Predpoveď počasia: Týždeň začneme letne, skončíme jesenne

Dosť bolo tridsiatok, druhá polovica týždňa prinesie zmenu.

Ďalší septembrový týždeň začne podľa predpovedí mimoriadne teplým počasím na dané obdobie. Najvyššie denné teploty môžu dosiahnuť 26 – 31 stupňov. Ráno vás už tradične neprekvapia ojedinelé hmly alebo nízka oblačnosť. Deň bude jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Prevládať má bezvetrie alebo len slabý vietor.


V utorok bude počasie bez zmeny. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov a v údoliach na 9 stupňov.


Streda naďalej pokračuje rovnakými dennými teplotami, no možno pribudnú oblaky. Bude jasno až polojasno, cez deň miestami oblačno. Opäť očakávajte ojedinelé ranné hmly a rovnaké denné i nočné teploty ako v predchádzajúcich dňoch. Fúkať má iba slabý vieto s rýchlosťou 20 km/h.


V druhej polovici pracovného týždňa sa zväčší oblačnosť a teploty klesnú.

„Od severu postúpi do strednej Európy studený front spojený s tlakovou nížou nad Fínskom a Pobaltím,“ hlási štvrtkovú predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Očakávajte polojasné až oblačné počasie, postupne oblačno až zamračené. V noci ojedinele, no cež deň sa môžu vyskytnúť aj prehánky a dážď. Maximálne denné teploty dosiahnu 21 – 26 stupňov, na severe bude ešte chladnejšie. Nočné teploty klesnú na 17 až 11 stupňov.


V piatok k nám má prúdiť studený vzduch, čo sa prejaví na denných teplotách, ktoré dosiahnu najviac 14 – 19 stupňov. Prepokladá sa premenlivá oblačnosť, zrána a k večeru zmenšená. Ojedinele nás môžu prekvapiť aj prehánky. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať na 11 až 6 stupňoch, v dolinách klesnú až na 4 stupne.


No a zdá sa, že sobota bude tiež pokračovať pravým jesenným počasím.

Síce možno očakávať jasno alebo len malú oblačnosť, bude chladno, ojedinele aj prízemný mráz. Denné teploty vystúpia maximálne na 13 – 19 stupňov. V noci sa ochladí na 9 až 4, v dolinách aj na 2 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password