Predpoveď počasia: Príjemné teploty, miestami oblačno

Radikálne zmeny v počasí sa zatiaľ podľa predpovedí nechystajú.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

„Cez naše územie postúpi ďalej na východ zvlnený studený front,“ hlási situáciu na pondelok 7. 9. Slovenský hydrometeorologický ústav. Front sa prejaví v najvyšších denných teplotách, ktoré dosiahnu 19 – 25 stupňov. Spočiatku bude oblačno až zamračené, miestami sa môžu vyskytnúť aj zrážky, tie v priebehu dňa ustanú a od západu sa bude oblačnosť zmenšovať.


V utorok nás čaká slnečnejšie počasie, má byť jasno až polojasno, zrána miestami hmlisto s nízkou oblačnosťou. Denné teploty sa budú naďalej pohybovať v rozmedzí 19 – 24 stupňov. V noci sa ochladí na juhu na 12 až 7 stupňov, na iných územiach teploty môžu klesnúť až na 2 stupne.

foto ilustračná (zdroj: pixabay)

V strede pracovného týždňa možno od západu očakávať prúdenie teplejšieho vzduchu.

Miestami hmlisté rána už budú vzhľadom na obdobie roka častejšie, počas stredy počítajte s jasným alebo málo oblačným počasím a mierne vyššími dennými teplotami. Najviac dosiahnu 22 – 27 stupňov, fúkať má pritom iba slabý vietor. Najnižšie nočné teploty klesnú na 11 až 6 stupňov, v údoliach na 4 stupne.


Prechodné hmly a nízka oblačnosť bude pretrvávať aj vo štvrtok, rovnako tak jasné až polojasné počasie, miestami sa môže oblačnosť počas dňa zväčšovať a ojedinele aj spŕchnuť. Nočné teploty klesnú maximálne na 13 až 8 stupňov, v údoliach na 6.


Pracovný týždeň by malo, s ojedinelými rannými hmlami, ukončiť jasné až polojasné počasie s maximálnymi dennými teplotami od 21 do 27 stupňov. V noci teploty klesnú opäť na 13 až 8, v údoliach na 6 stupňov.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Víkend má byť podľa predpovedí príjemne teplý.

Platí to najmä pre sobotu, kedy teploty počas dňa dosiahnu maximálne 23 – 29 stupňov. Spolu s jasným až polojasným počasím je to ideálny čas na jesenné práce v záhrade, šport alebo výlety. V noci rátajte s teplotami od 14 do 9 stupňov, v údoliach bude opäť chadnejšie, teploty tu klesnú aj na 7 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password