Predpoveď počasia: Prevažne oblačný týždeň môže sprevádzať dážď, prechodne aj sneženie

Snežiť by malo nielen vo vyšších a stredných, ale lokálne aj v nižších polohách. Okrem prechodných zrážok môžeme očakávať aj hmlisté dni.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 5.12.

Úvod týždňa bude oblačný až zamračený a hmlistý, spočiatku možno tiež s poľadovicou. Miestami sa na západe Slovenska popoludní objaví mrholenie a slabý dážď, v stredných a vyšších polohách sneženie. Denné teploty vystúpia najviac na 4 až 9 stupňov.

Utorok 6.12.

V utorok sa prechodne môže oblačnosť aj zmenšovať. Miestami bude hmlisto a na väčšine územia dážď. „Spočiatku vo vyšších, postupne od západu aj v stredných polohách sneženie. Popoludní miestami sneženie aj v nižších polohách. Najnižšia nočná teplota 5 až 0 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7 st., v údoliach ojedinele chladnejšie,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 7.12.

V stredu sa bude oblačnosť postupne lokálne zmenšovať. Opäť sa môžu vyskytnúť prehánky a dážď. Snežiť by malo od stredných, na severe lokálne aj v nižších polohách. Maximálne denné teploty dosiahnu 2 až 7 stupňov. V noci sa ochladí najmenej na 3 až -2 stupne.

Štvrtok 8.12.

Spočiatku bude oblačnosť ojedinele zmenšená, inak SHMÚ predpovedá ďalší viac-menej oblačný až zamračený deň s prípadnými hmlami, cez deň postupne tiež s mrholením alebo dažďom.

Od stredných a lokálne aj v nižších polohách sa môže objaviť aj sneženie. Vonkajšie teploty počas dňa vystúpia najviac na 0 až 6 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -4, pri zmenšenej oblačnosti budú teploty v údoliach klesať od -5 do -10 stupňov.

Piatok 9.12.

„Oblačno až zamračené, lokálne hmla. Na mnohých miestach dážď alebo mrholenie, spočiatku od stredných, neskôr vo vysokých polohách sneženie. Ojedinele poľadovica. Cez deň teplo. Najnižšia nočná teplota 6 až 0 st. Najvyššia denná teplota 4 až 10 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

Oblačná a lokálne hmlistá má byť aj sobota. Na mnohých miestach sa očakáva mrholenie či dážď, prechodne aj sneženie. Cez deň sa oteplí maximálne na 5 až 10 stupňov. Nočné teploty klesnú na 6 až 0 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password