Predpoveď počasia: Aj nasledujúci týždeň nás čakajú pomerne teplé dni

Napriek možným zrážkam budú teploty stúpať. Koncom týždňa môžu počas dňa dosiahnuť 14 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 19. 2.

Na východe Slovenska bude spočiatku menej oblačnosti, inak bude deň oblačný až zamračený. Postupne sa na viacerých miestach môžu vyskytnúť prehánky a dážď. Teploty počas dňa vystúpia na 3 až 8, v južnej polovici západného Slovenska na 8 až 13 stupňov.

Utorok 20. 2.

Nasledujúci deň má prevažovať premenlivá veľká oblačnosť, ktorá sa môžu v južnej polovici zmenšovať. Miestami sa v noci môžu objaviť prehánky. Maximálne denné teploty vystúpia na 5 až 10, na juhu väčšinou do 12 stupňov. V noci sa ochladí na 4 až -1, v údoliach do -4 stupňov.

Streda 21. 2.

„Veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, v polohách nad cca 1000 m snehové. Ráno ojedinele hmla. Teplo. Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach ojedinele do -5 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji, na Horehroní, Spiši a krajnom severovýchode väčšinou okolo 6 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 22. 2.

Počas oblačného až zamračeného štvrtka sa len ojedinele prechodne oblačnosť zmenší. Lokálne sa vyskytne občasný dážď. Denné teploty dosiahnu najviac 6 až 11, na juhu miestami okolo 13 stupňov. Nočné teploty klesnú na 3 až -2, na juhozápade do 6 stupňov.

Piatok a víkend

„Po väčšinu obdobia oblačno až zamračené. Na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Sneženie len vo vysokých polohách. Najnižšia nočná teplota 6 až -1, na juhu lokálne do 9 st. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na severe miestami 5 až 9 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password