Predavačky v Nitre ohrozujú výtržníci. V anonymnom liste sa sťažujú na nečinnosť kompetentných

V anonymnom liste sa predavačky sťažujú na zlodejov, ktorí sú čím ďalej, tým trúfalejší. Nechýbajú ani slovné útoky či vyhrážanie sa.

Predavačky v nitrianskych obchodoch majú neraz obavy o svoj život. V anonymnom liste sa zverili s neľahkou situáciou, ktorá ich veľakrát čaká po príchode do práce.

„Bohužiaľ, znova nastala tá doba, kedy sa zas my, obyčajní ľudia, bojíme pracovať v nitrianskych obchodoch. Nie je to však zo strachu z koronavírusu. Je tu niečo horšie, čo neschopná a bezzubá polícia a všetci zodpovední roky nevedia vyriešiť,“ píše sa v anonymnom liste.

Výtržníci predavačkám neraz vulgárne nadávajú, vyhrážajú sa im a aj ich rodinným príslušníkom.

Podľa ich slov ide o organizované gangy, ktoré kradnú už niekoľko rokov a kompetentní sa len nečinne prizerajú. Sumy, ktoré pri svojom vyčíňaní ukradnú sú veľké a rozdiel pri záverečnom vyúčtovaní musia predavačky zaplatiť zo svojho.

„Kolegyne z obchodných domov v Nitre chodia domov so strachom a s plačom,“ sťažujú sa predavačky.

Organizované kradnutie v Nitre pokračuje aj po opakovanom upozornení a neraz kradnú aj malé deti, ktoré sa taktiež predavačkám vyhrážajú. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Viktória Borloková zas hovorí o zámernom nenahlasovaní krádeží na linku 158. Z tohto dôvodu nie je možné zaznamenať informácie o daných udalostiach.

Viac sa dozviete z reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/predavacky-opatovne-upozornuju-na-gang-zlodejov/

Televízia Nitrička

Forgot Password