Posypový materiál je už na zimu pripravený

1000 ton posypového materiálu vrátane techniky čaká na svoj čas.

sneh

V skladoch je pre prípad potreby pripravených celkovo 500 ton soli a 500 ton kamennej drviny. Na odstraňovanie snehu a posýpanie komunikácií má mesto zabezpečených 11 kusov techniky. Sú medzi nimi sypače, pluhy, traktory i snežná fréza. Ako sa uvádza v pláne zimnej údržby, pripravená je aj technika, ktorá v prípade potreby zabezpečí odvoz snehu. Ak by došlo počas zimy ku kalamite alebo havarijnému stavu, mesto má zabezpečené aj súkromné firmy, ktoré radnici pomôžu s údržbou.

Magistrát sa okrem toho už pred mesiacom obrátil na obyvateľov mesta, ktorí budú v prípade potreby ochotní pomôcť s udržiavaním komunikácií.

Ako upozornila radnica, nejde o dobrovoľnícku prácu, ale o platenú brigádu. Mesto sa takýmto spôsobom snaží už druhý rok zabezpečiť údržbu chodníkov a ciest. „Táto povinnosť ostala na pleciach samospráv po takzvanej chodníkovej novele z roku 2018. Aby sme všetko zvládli, potrebujeme pomoc občanov. Preto hľadáme aktívnych ľudí, ktorí pomôžu svojmu mestu popasovať sa s nádielkami snehu,“ informovala pred časom radnica.

Televízia Nitrička

Forgot Password