Pomôžte spolu s Červeným krížom. Radnica tiež pomáha

Cieľom je zabezpečiť lieky, bežné nákupy, rúška, ale aj psychickú pomoc pre tých, ktorí to potrebujú.

fb Mesto Nitra

Zdroj foto (fb Mesto Nitra)

Čerstvý premiér SR Igor Matovič na tlačovej konferencii poznamenal, že dôchodci nad 65 rokov by mali zo svojich domovov vychádzať iba v nevyhnutných prípadoch.

Nie všetci seniorní alebo zdravotne postihnutí občania majú možnosť obrátiť sa na rodinu. Aby sa nemuseli s bežnými životnými úkonmi trápiť sami, Slovenský Červený kríž hľadá dobrovoľníkov, ktorí im s nimi pomôžu. Pomôcť môžete napríklad s: „distribúciou prípadnej materiálnej pomoci, vyzdvihnutím liekov v lekárni, nákupom pre seniorov, osamelých rodičov, zdravotne ťažko postihnutých ľudí alebo psychosociálnou pomocou,“ vymenúva Červený kríž.

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v obci Jarok sa už pustil do práce.

Spolu s ďalšími dvomi ochotnými Jaročankami ušili desiatky rúšok. Tie boli roznesené obyvateľom, ktorí o ne požiadali, priamo do schránok. „Myslím, že sme zatiaľ rozniesli niečo cez 200 ks a stále ešte naše šikovné dve jarocké včielky šijú. Materiál sme dali svoj a roznášame ich zadarmo do schránok všetkým spoluobčanom, čo sa ozvú, alebo oslovíme starších, či nepotrebujú rúška,“ prezradila Jana Zabáková z miestneho Červeného kríža.

S nákupmi pomáha aj mesto Nitra.

Nitrianska radnica včera doručila prvé nákupy potravín a drogérie. Pracovníci mestského úradu si so záujemcami o túto službu pred nákupom prejdú tabuľku základých potravín a zaškrtnú tie, ktoré občan potrebuje. Zamestnanci mesta potom nákup rozvezú spolu s účtom, pričom jeho hodnota by nemala presiahnuť 30 €, platí sa len v hotovosti.

„Zároveň by sme vás chceli všetkých vyzvať, aby sme túto službu nezneužívali. Je dôležité, aby skutočne slúžila tým, ktorí ju najviac potrebujú – nevládnym, imobilným a osamelým seniorom,“ dodal Henrich Varga, odborný poradca pre komunikáciu mesta Nitry.

Ak viete o niekom, komu môže táto služba pomôcť, volajte v pracovné dni od 9.00 do 14.00 hod. na číslo 0911 154 646, alebo píšte na adresu pomocseniorom@nitra.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password