Polícia pripomína dopravné zmeny na Železničnom moste: Pre nákladné autá nad 20 ton je uzavretý

Most na Cabajskej ulici v Nitre je pre zlý stav od začiatku apríla čiastočne uzatvorený. Obmedzenie sa týka nákladných áut nad 20 ton s výnimkou autobusov. Zmena dopravy pochopiteľne ovplyvňuje dopravu na prieťahu centrom Nitry.

foto: archív TV Nitrička

Krajský dopravný inšpektorát preto upozorňuje motoristickú verejnosť.

Pripomenutie sa týka najmä vodičov nákladných áut, ktorí majú sledovať dopravné značenia upozorujúce na presmerovanie dopravy. „Policajti služby dopravnej polície vykonávali kontrolu dodržiavania obmedzení vyplývajúcich z dopravného značenia použitého v čase uzávierky mostu a vyzývajú účastníkov cestnej premávky k náležitej trpezlivosti, k nutnosti sledovania prenosného dopravného značenia a aj k rešpektovaniu pokynov policajtov, ktorí budú v kritických miestach zabezpečovať bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky,“ informuje nitrianska krajská polícia.

Obmedzenia majú trvať do 1. júna 2023.

Nákladná doprava by teraz mala jazdiť cez mesto. Najviac vyťažená je križovatka v centre mesta. „Mierne vzrástol počet nákladných vozidiel, ale nie je to nejaké kritické,“ vyjadril sa pre Televíziu Nitrička Andrej Sitkey, člen Komisice mobility pie Mestskom zastupiteľstve v Nitre. Pripomenul, že v minulosti sa robil prieskum realizovaný v súvislosti s odklonom nákladnej dopravy z centra mesta. „Približne 250 nákladných vozidiel odbočuje na Nové Zámky a opačne. O tieto vozidlá by sa to v podstate malo zvýšiť,“ dodal Andrej Sitkey.

Za most, ako majiteľ, zodpovedá Nitriansky samosprávny kraj (NSK). Ten už podľa hovorkyne NSK Oľgy Prekopovej v súvislosti s potrebnými opravami podpísal zmluvu o dielo. To, v akom štádiu sú opravy sa dozviete v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password