Policajti zachránili život mladého dievčaťa v poslednej chvíli: Stála nad železničným priecestím

Mladé dievča si na zábradlí mostu na Hollého ulici všimol okoloidúci, ktorý kontaktoval nitriansku mestskú políciu. Policajti sa rýhlo presunuli na miesto.

Dievča stálo v prezúvkach v strede mosta na rímse za zábradlím a nakláňalo sa smerom k železničnej trati pritom si niečo pre seba nezrozumiteľne rozprávala.

Policajti sa hneď snažili o nadviazanie komunikácie.

„Keď si zasahujúci mestskí policajti všimli, že hraničná tenzia a pripravenosť dievčaťa skočiť na pár chvíľ poľavila, a keď si komunikujúci príslušník všimol skutočnosť, že pri nadviazaní očného kontaktu s ním sa mladá žena mierne otočila a tyčiek na zábradlí sa chytila takým spôsobom, že by je trvalo sekundu navyše, aby sa mohla pustiť a skočiť. Vtedy spoločne k nej priskočili, chytili ju za ramená,“ opisuje situáciu polícia. Dievča potom vyzdvihli ponad zábradlie a postavili na chodník. Celá situácia od ich príchodu trvala približne 20 sekúnd. Zasahujúci policajti spolu hliadkujú takmer pätnásť rokov, aj to im zrejme pomohlo k úspešnej záchrane mladého života.

 „Niekoľko minút po zachytení dievčaťa šiel pod mostom vlak, ktorý by pravdepodobne ukončil mladý život nešťastnej ženy,“ uvádza polícia.

Nešťastné dievča povedalo, že si najprv chcela podrezať žily, no nedokázala to. Problémy v rodine a psychický stav ju doviedol až na zábradlie mosta. Po úspešnom policajnom zákroku sa mladá žena rozplakala a povedala, že ju nebaví život. Operačný príslušník medzitým privolal rýchlu zdravotnú pomoc, s ktorou na miesto prišli aj privolané hliadky Policajného zboru SR a otec dievčaťa, ktorý ju už hľadal z obavy, že si siahne na život. „Mladá žena bola po krátkom vyšetrení prevezená na Psychiatrickú kliniku v nitrianskej fakultnej nemocnici. Prítomný otec mestským policajtom poďakoval za záchranu svojej dcéry,“ dodáva mestská polícia.

foto ilustračná (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password