IPčko otvorilo v Nitre kontaktné centrum. Mladým bude poskytovať psychologickú pomoc aj formou výjazdov

Ipčko sa prostredníctvom krízových centier rozširuje do regiónov.

zdroj foto: FB IPčko

IPčko je anonymná online psychologická poradňa pre mladých ľudí, ktorá za ostatné roky rozšírila svoje pôsobenie. Pomoc v krízových situáciách poskytuje od roku 2012. Nevyhýba sa ani výjazdom do terénu, kde poskytuje aj nepriamu pomoc napríklad formou nálepiek, ktoré členovia IPčka rozmiestnili v blízkosti koľajníc na rôznych miestach Slovenska. Na vybraných miestach ľuďom, ktorí uvažujú nad samovraždou, pripomínajú, že pomoc existuje.

IPčko ide aj do regiónov. V Nitre otvorilo krízové centrum.

Anonymná pomoc pre mladých ľudí v kríze je od 5. augusta dostupná v ďalších mestách. „Mesto Nitra a mesto Banská Bystrica sú pripravené otvoriť dvere a byť nonstop k dispozícii vo chvíľach, keď bude niekomu ťažko,“ uvádza IPčko.

Krízové centrum, takzvané Káčko, sa zameriava na poskytovanie anonymnej krízovej intervencie jednotlivcom, preventívne a intervenčné aktivity v školách, výjazdy Krízového intervenčného tímu IPčko v rámci týchto krajov, vzdelávanie a podporu v oblasti krízovej intervencie pre odborníkov v kraji a sieťovanie s inštitúciami a partnermi.

Centrum krízovej intervencie sa v Nitre nachádza na Damborského 10. Nový koncept psychologickej pomoci je určený pre mladých Nitranov, Nitrianky a ľudí z Nitrianskeho kraja.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password