Víkendové podujatia pod Zoborom potešia vinohradníkov, deti, remeselníkov aj cyklistov

Do Nitry sa vracajú Svätorubanské zoborské slávnosti aj rínek a cyklisti sa vydajú na prehliadkou najväčšou galériou

foto: TV Nitrička

Komunita mysliaca pozitívne

Piatok 20. mája oslavuje 20. výročie Združenie STORM. Pri tejto príležitosti dnes v Nitre organizuje konferenciu, ktorá bude podvečer pokračovať festivalom. Vo formáte PechaKucha Night sa predstaví deväť občianskych iniciatív a doplní ich sprievodný program.

Víkend bude patriť oslave svätého Urbana

12. ročník Svätourbanských zoborských slávností sú oslavou patróna vinohradníkov. V piatok je od 16. hodiny otvorené Zoborské trhové mestečko s ochutnávkou hlušiek, oldies party, hudobnými aj inými vystúpeniami a atrakciami pre deti aj dospelých. Na priestranstve pred penziónom Artin vystúpia napríklad speváci Tomáš Bezdeda a Robo Grigorov či Ivan Gontko s divadlom pre deti.

K svätému Urbanovi patrí aj požehnanie vinohradov, ktoré sa spolu so slávnostnou svätou omšou bude konať v nedeľu od 11. hodiny.

Benefičný koncert v Synagóge

V piatok o 17. hodine sa v nitrianskej Synagóge koná benefičný koncert pre Zariadenie sociálnych služieb v Klasove. Kreatív Klasov je zariadenie zriaďovanie Nitrianskym samosprávnym krajom. Odkázaným osobám poskytuje sociálne služby z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia a nepriaznivého zdravotného stavu.

Na Svätoplukovo námestie sa vracia Nitránsky rínek

Jednodňový trh začne v sobotu 21. mája už o 9.00 hod. Svoju tvorbu a prácu tu predstavia remeselníci, pestovatelia a výrobcovia domácich produktov či hand-made výrobkov. Návštevníci tu nájdu napríklad domáce limonády, džemy, živé kvety, ale aj knihy z antivkariátu. Remeselné výrobky doplnia stánky s občerstvením a program s jogou pre deti, hudbou a tancom.

Svätoplukovo námestie (zdroj: NH)

Prvý ročník detského festivalu

Na štadióne pod Zoborom sa bude v sobotu konať prvý ročník Detského wow festivalu. Medzi účinkujúcimi sú napríklad Spievankovo, Paci Pac, Kúzelník Braňo a televízni Oteckovia s autogramiádou. Pre deti sú pripravené kolotoče a ďalšie atrakcie.

Cykloprehliadka najväčšou galériou

Občianske združenie Nitrianske kultúrne dedičstvo (NKD) pozýva cyklistov na cykloprehliadku mestom. Prehliadka Umenie vo verejnom priestore sa koná v rámci série Potulky mestom peši alebo na bicykli. Galériou mesta bude v sobotu od 17. hodiny účastníkov sprevádzať Juraj Novák z NKD.

foto ilustračná (pixabay.com)

Zraz je na parkovisku pri kruhovom objazde na Štúrovej ulici.

Koncert Keď harmonika tíško znie

Nedeľné dopoludnie môžete stráviť v Media hause. Od 9. do 12. hodiny tu prebieha výstava a burza modelov. Nedeľu o 16.00 hod. v Kultúrnom dome v Mlynárciach zakončí ďalší zo série koncertov ku Dňu matiek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password