Združenie STORM v Nitre organizuje KOMPOZIT – pozitívne mysliaci festival a konferenciu

Občianske združenie STORM v Nitre už roky pomáha v oblasti drogovej problematiky, prevencie a rizikového správania. V piatok 20. mája oslávi 20. výročie. Pri tejto príležitosti organizuje pozitívne mysliaci medzinárodnú konferenciu a festival.

foto ilustračná: pixabay.com

„Je to medzinárodná odborná konferencia, na ktorej budeme otvárať tému zmysluplných programov existujúcich na Slovensku a v zahraničí pre rôzne zraniteľné cieľové skupiny. Pozývame na ňu ľudí z praxe, odborníkov, akademikov, študentov a iných záujemcov,“ prezrádza Andrea Kosírová Hugáňová zo združenia STORM.

Podujatie sa bude konať v Kultúrnom centre Zobor na Svätourbanskej ulici a rozdelené bude na tri časti. Doobedie sa zameria na prednášky.

Od 9. do 12. hodiny sú pripravené tri odborné prednášky. Jan Špaček z Českej asociácie streetwork priblíži inšpirácie z praxe v sociálno-zdravotnej problematike, duálnych diagnóz u užívateľov drog, starnutie populácie či potrebu nových služieb.

„Jozef Kákoš z Depaul Slovensko sa bude venovať zmenám v službách krízovej intervencie. Doobedný program konferencie uzatvorí Pavol Vančo zo Združenia STORM
s prednáškou – 20 rokov práce na ulici,“
informujú organizátori.

Program poobede pokračuje šiestmi praktickými workshopmi.

Účastníci sa môžu vopred prihlásiť. Predstaví sa tu Mariana Kováčová z Centra Slniečko, Juraj Hipš zo Živice s workshopom Prečo majú neziskovky strach pýtať peniaze od firiem? Marek Madro z IPčka sa zameria na identifikovanie krízovej situácie, stabilizáciu klienta a navodenie bezpečia.

Stále aktuálnej téme syndrómu vyhorenia a psychohygiene sa vo svojom workshope bude venovať terapeutka a sociálna pracovníčka Marta Špaleková. Druhú časť programu zakončí Pavol Ščasný zo STORM-u témou o marihuane a jej tvárach.

Odbornú časť podujatia vystrieda o 17. hodine benefičný minifestival KOMPOZIT – komunita mysliaca pozitívne.

O 18.00 hod. sa v komunitno-kultúrnom centre Hidepark vo formáte PechaKucha Night predstaví deväť občianskych iniciatív, ktoré rozvíjajú sociálne služby v rôznych častiach Slovenska.

„Krátko pred 19.00 hodinou s mojimi kolegami pokrstíme našu prvú knihu Malou lyžičkou alebo šité studenou ihlou. Tvorí ju 28 príbehov, spovedí, básni, zážitkov i kresieb našich
klientov,“
hovorí Pavol Ščasný zo Združenia STORM, ktorý sa zároveň návštevníkom prihovorí na hlavnom pódium pred koncertom headlinera HUudba z Marsu.

„Okrem nich sa návštevníci môžu tešiť na DJ-ov Numa Be a Fonokru, či kapely Hash a Pikoschky. Všetkých srdečne pozývam na oslavu našich narodenín,“ dodáva Ščasný.

Program doplnia sprievodné aktivity ako Živá knižnica a organizácie, ktoré prispievajú k pozitívne mysliacej komunite.

Návštevníci si v rámci Živej knižnice vypočujú príbehy mladého chalana z nízkoprahového klubu, ale aj o zamestnávaní klientov – užívateľov drog a o práci v sexbiznise. V rámci PechaKucha Night vystúpia okrem IPčka a STORM-u napríklad tiež iniciatívy Divadlo bez domova, Free food, Mládež ulice či Dobro.sekáč.

Televízia Nitrička

Forgot Password