Podpaľačstvo, nezodpovednosť a bitka

Príslušníci zákona museli počas 17. týždňa tohto roku riešiť množstvo hlásení porušenia poriadku.

Prvým zmieneným prehreškom bola bitka, ktorá sa udiala v pondelok 20. 4. Išlo o skupinku osôb pri obchodnom centre Lipa v mestskej časti Chrenová. „Mala sa tam nachádzať popíjajúca väčšia skupina ľudí bez rúšok,“ vysvetľuje Mestská polícia Nitra. Pred príchodom na miesto činu bola hliadke nahlásená bitka – išlo o tú istú skupinu neznámych osôb. „Oznam preverovali dve hliadky mestskej polície. Na mieste našli už iba zraneného muža, ktorý ležal na zemi, a oznamovateľa. Ten uviedol, že na mieste ho fyzicky napadlo päť osôb. Štyridsaťročný muža mal pochádzať z obce Horné Mladonice,“ prezrádza Mestská polícia Nitra. Muža vzhľadom na jeho otvorené tržné rany na hlave ošetrili privolaní sanitári, keďže odmietal prevoz do nemocnice. „Podľa oznamovateľa ho pravdepodobne napadla skupina bezdomovcov, ktorí na mieste popíjali alkohol zakúpený v obchode s potravinami a hneď po vykonaní skutku z miesta činu ušli,“ uvádza MP. Prípad si preto prevzali príslušníci policajného zboru.

V stredu 22. 4. bola hliadka MP vyslaná aj do mestskej časti Mikov dvor, kde malo dochádzať k zoskupovaniu mládeže. Skupinka zadržaných šiestich osôb bola poučená o porušení zákona o civilnej ochrane obyvateľstva, ktoré nariadil Úrad verejného zdravotníctva SR. Zadržaní nemali zakryté horné dýchacie cesty a k tomu bola u jedného z nich nájdená nelegálna halucinogénna látka. „Pre dôvodné podozrenie z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu na miesto privolali hliadku PZ SR, ktorá si vec prevzala na objasnenie. Do ich príchodu mestskí policajti zabezpečili miesto činu, podozrivého, svedkov i dôkazné predmety,“ informuje MP.

V nedeľu 26. 4. zas počas neskorých nočných hodín prijal operátor kamerového systému žiadosť o zálohovanie a prezretie kamery z Topoľčianskej ulice – časť Dražovce. Neznámy páchateľ z dosiaľ neuvedených príčin podpálil rodinný dom. Menší požiar však uhasili privolaní hasiči.

„Na zázname bol vidieť pohyb detí a následne ich útek od požiaru z domu. Hliadka PZ SR osoby z miestnej znalosti spoznala a vo veci budú ďalej konať,“ dodáva Mestská polícia Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password