Počasie bez prekvapení?

Bude slnečno aj oblačno s ustálenými teplotami.

Foto: archív TV Nitrička

Začiatok týždňa môže byť nadránom ojedinele hmlistý alebo s nízkou oblačnosťou. Cez deň postupne jasno až polooblačo s maximálnymi teplotami 22 až 26 ℃. Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá bezvetrie alebo len slabý vietor s rýchlosťou do 20 km/h.

V utorok naďalej jasno až polooblačno. Cez deň sa bude oblačnosť postupne zväčšovať, prípadne sa vyskytnú aj prehánky. Teploty cez deň dosiahnu najviac príjemných 22 – 27 ℃. Očakáva sa opäť slabý, prevažne západný vietor s rýchlosťou do 20 km/h. V noci teploty klesnú na 9 až 4 ℃, na juhozápade do 11 ℃.

„V o niečo chladnejšom vzduchu k nám bude od severozápadu zasahovať okraj tlakovej výše,“ uvádza SHMÚ stredajšiu predpoveď.

Maximálne denné teploty od 19 do 24 ℃ bude sprevádzať malá, miestami zväčšená oblačnosť, výnimočne i prehánky. V noci miestami slabý vietor s teplotami 12 až 7 ℃, v údoliach 5 ℃.

Štvrtok bez väčšej zmeny.

Cez deň najviac 18 – 23 ℃, jasno až polooblačno, prípadne miestami i zväčšená oblačnosť a výnimočne prehánky. V noci 11 až 6 stupňov, v údoliach teploty klesnú na 4 ℃.

SHMÚ hlási pomerne ustálené počasie. Záver pracovného týždňa s maximálnymi dennými teplotami 19 až 24 ℃ a jasnou až poloblačnou oblohou tiež neprinesie zmenu. Cez deň sa oblačnosť môže zväčšovať, výnimočne sa vyskytnú prehánky. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 8 do 3 ℃, v údoliach a nížinách i menej s prípadnými prízemnými mrazmi.

Na idylicky slnečný víkend s modrou oblohou to zatiaľ nevyzerá.

Predpovede hovoria v sobotu spočiatku o miestami zmenšenej oblačnosti, neskôr má byť oblačno až zamračené s ojedinelými prehánkami, dažďom a búrkami. Maximálnych denných 19 – 24 ℃ v noci vystriedajú teploty od 10 do 5 ℃, na juhozápade 12 ℃.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password