Počas výkopových prác pri železničnej stanici bola nájdená bomba

Odistenú bombu museli prísť zneškodniť pyrotechnici. Okolie bolo evakuované.

Správy o bombách či výbušninách ešte nekončia. Po nahlásenej bombe na policajnej stanici v Močenku a podozrivom kufri v Topoľčanoch nitrianska krajská polícia informuje o ďalšom hlásení. Kým v predchádzajúcich dvoch prípadoch sa nebezpečenstvo nepotvrdilo, v Nových Zámkoch museli bombu pyrotechnici znefunkčniť.

Rozruch spôsobila bomba, ktorá bola nájdená počas výkopových prác pri železničnej stanici v Nových Zámkoch.

Oznámenie o potenciálne nebezpečnom predmete prijala novozámocká polícia dnes 7. apríla okolo obeda. O približne 220 kilogramovú bombu sa postarali privolaní pyrotechnici. Na miesto bol privolaní aj odborníci z Kriminálneho a expertízneho ústavu z Bratislavy.

„Policajní pyrotechnici po príchode na miesto uviedli, že bomba je odistená a preto je potrebné evakuovať okolie. To znamená niekoľko firiem a rodinných domov v okolí asi 500 m,“ uviedla krajská polícia.

Pyrotechnikom sa asi po dvoch hodinách podarilo demontovať zápalku bomby, čím ju znefunkčnili a podľa ich vyjadrení bomba už nepredstavuje hrozbu pre okolie. Podľa vyjadrenia polície bude nález prevezený a uložený na bezpečné miesto.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password