Nahlásená bomba aj podozrivý kufrík

Kvôli nahlásenej bombe museli v Močenku evakuovať obyvateľov bytov, v Topoľčanoch zas obyvateľov znepokojil opustený kufrík na parkovisku.

policajné pásky

Polícia v Močenku v okrese Šaľa prijala v stredu 6. apríla krátko po 19. hodine oznámenie z tiesňovej linky 112. Neznámy mužský hlas oznámil, že na policajnej stanici v Močenku je umiestnená bomba. Budova obvodného oddelenia Policajného zboru bola okamžite evakuovaná.
„Išlo pritom nielen o príslušníkov Policajného zboru, ale aj o príslušníkov obecnej polície a obyvateľov nájomných bytov,“ informovala polícia. Uzavreté bolo aj okolie objektu. 

V priestoroch budovy bola vykonaná pyrotechnická prehliadka a prehliadka psovoda so služobným psom.

Žiadny nástražný výbušný systém ani jeho komponenty, ktoré by mohli obsahovať výbušninu, neodhalili a budovu po prehliadke odovzdali do užívania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo Šale začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

kufrík
ilustračný obrázok

Ľudí v Topoľčanoch zas pred obchodným domom vystrašil koženkový kufrík, ktorý bol umiestnený na parkovisku. Na kufríku sa nachádzal papier s textom „máš odvahu otvor ma“.  Na miesto boli vyslané záchranné zložky. „Okamžite bola vykonaná evakuácia občanov spred obchodnému domu a z priľahlého parkoviska. Psovod s pyrotechnikom vykonali pyrotechnickú prehliadku, ktorá vylúčila prítomnosť akýchkoľvek výbušných predmetov a komponentov, ktoré by mohli obsahovať výbušninu,“ informovala polícia.  
      

Po otvorení kufríka bolo zistené, že sa v ňom nachádzajú dve jablká a iné presne nezistené hnilé potraviny.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy. Páchateľovi hrozí až päťročný trest odňatia slobody.

Televízia Nitrička

Forgot Password