Po úspešnej výzve Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok prichádza nová – Máj, lásky čas

Klientov v zariadeniach opäť potešia darčeky od neznámych ľudí.

Uplynulý lockdown bol náročný pre väčšinu z nás, isto aj pre tých, ktorí dlhé mesiace žili v odlúčení za zatvorenými bránami domovov sociálnych služieb. Počas zimných mesiacov mnohých klientov v domovoch posledné tri roky tešila výzva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Jej organizátori prišli s novým nápadom.

Krabice s drobnosťami strieda výzva s názvom Máj, lásky čas.

„Počas mesiaca lásky by sa nemal nikto cítiť sám, a preto ukážte nám, koľko lásky je vo Vašom srdci,“ znie slogan novej akcie. Zmenou je najmä veľkosť balíčka, ktorý neznámemu seniorovi posielate. Podmienkou je, aby sa pohľadnica spolu s prípadným darčekom zmestili do poštovej schránky.

Od 1. do 31. mája môžete niekoho potešiť ručne robenou pohľadnicou. Tá by mala byť s neutrálnym oslovením. „Kreativite sa medze nekladú, zapojte deti, fantáziu a skúste do pohľadnice zachytiť aj kúsok svojho srdca. K pohľadnici je možné priložiť aj malý darček, najlepšie s motívom srdca,“ uvádzajú organizátori. Dar potom pošlete do vami vybraného domova pre seniorov z vopred vytvoreného zoznamu, ktorý sa priebežne aktualizuje.

V Nitre boli zatiaľ kontaktované 4 zariadenia.

zdroj: kolkolasky.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password