Po dlhšom čase sa bude na mestskom úrade konať Primátorská kvapka krvi

Zúčastniť sa môžu zamestnanci úradu, študenti aj obyvatelia mesta.

Tak, ako sme pred časom písali, vďaka voľnejším protiepidemickým opatreniam je od júna opäť možné organizovať výjazdové akcie zvané Kvapka krvi. U hasičov na Dolnočermánskej ulici v Nitre sa bude Kvapka krvi konať už budúci utorok 29. júna a rovnakú dobročinnú udalosť organizuje po dlhšom čase aj nitriansky mestský úrad.

„Podujatie sa koná pod záštitou primátora Nitry Mareka Hattasa a Národnej transfúznej služby SR, pracovisko Nitra,“ informuje nitrianska radnica.

Drahocennú tekutinu môžete darovať 8. júla od 8.00 do 12.00 hod. v miestnosti číslo 634 (1. poschodie – nad klientskym centrom) na Mestskom úrade v Nitre. Darovania sa môžu zúčastniť zamestnanci úradu, študenti aj obyvatelia mesta.

NTS SR pripomína, čo robiť a nerobiť pred a po darovaní krvi.

Aspoň 14 hodín pred odberom by ste nemali jesť mliečne produkty a tučné jedlá. Odporúčajú sa ľahké raňajky. Najmenej 12 pred odberom by ste nemali fajčiť a piť alkohol. Pri spánku a v príjme iných tekutín (minerálka, čaj, ovocné šťavy) sa inak netreba obmedzovať. „Po odbere krvi opúšťajte odberové lôžko po krátkom odpočinku a občerstvite sa v priestoroch na I. poschodí. Dbajte na dostatočný príjem tekutín aj po odbere krvi,“ dopĺňa magistrát. Okrem toho by darcovia 24 hodín po odbere nemali nevykonávať činnosti so zvýšenou fyzickou námahou (športové aktivity a iné) a 3 hodiny po odbere krvi by nemali fajčiť.

Televízia Nitrička

Forgot Password