OZ Mareena hľadá nových dobrovoľníkov: Cudzincom budú pomáhať aj v Nitre

Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine budú dobrovoľníci pomáhať cudzincom zvyknúť si v novej krajine.

Občianske združenie Mareena na Slovensku už niekoľko rokov pomáha cudzincom, migrantom a utečencom na Slovensku primárne v mestách Nitra, Bratislava a Košice. Nábor nových dobrovoľníkov býva zvyčajne dvakrát za rok. Aktuálne spúšťa kampaň na propragáciu dobrovoľníctva s názvom Všetko je tu cudzie, keď tu nie si ty.

Kampaň je tvorená v spolupráci so slovenskou speváčkou Janou Kirschner, ktorá do nej prepožičala svoju známu skladbu V cudzom meste.

zdroj: Youtube JKirschnerOfficial

„Vo svetle aktuálneho diania na Ukrajine sa pomoc ľuďom zo zahraničia, ktorí na Slovensku hľadajú nový domov alebo útočisko, stáva ešte nevyhnutnejšou. Len počas prvých štyroch dní naše hranice prekročilo viac než tridsaťtisíc Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Mnohí z nich neovládajú náš jazyk či sa nedokážu na našom území orientovať. Každý dobrovoľník, ktorý im poskytne hoci len malý kúsok svojho času, má pre nich nevyčísliteľnú hodnotu,“ uvádza OZ Mareena.

Podľa slov zruženia budú dobrovoľníci pre cudzincov dôlezitým mostom do slovenskej spoločnosti.

Pomáhať budú s doučovaním slovenčiny, so socio-kultúrnou orientáciou, hľadaním práce aj trávením voľného času. „Občianske združenie čas od času hľadá aj komunitných a expertných dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú s organizáciou podujatí, resp. odbornejšie orientovanými činnosťami, akými sú fotografovanie, preklady či grafický dizajn,“ dopĺňa Mareena. Záujemcovia, ktorí majú 18 a viac rokov a čas približne 2 hodiny týždenne, sa môžu prihlásiť cez formulár na webstránke združenia.

zdroj: OZ Mareena

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password