Otvorenie starého Tesca sa posúva

Údaje nekonkretizovali, uviedli len predpokladaný termín otvorenia.

OD Tesco v centre Nitry je zatvorený od augusta 2017. Istý čas bolo v budove ticho, no už niekoľko mesiacov tu prebiehajú rekonštrukčné práce. Začiatkom tohto roka investor avizoval, že Nitrania tu budú môcť nakupovať najneskôr na jeseň. Aktuálne je termín otvorenia opäť posunutý.

Hovorkyňa majiteľa obchodného domu bola pri odpovediach týkajúcich sa procesu prerábky bývalého Prioru zdržanlivá. Vzhľadom na aktuálnu situáciu podľa nej nie je možné konkretizovať informácie, ale uviedla nový termín otvorenia.

„Predpokladáme však, že prví návštevníci budú môcť nakupovať už vo vynovenom obchodnom centre v 1. polovici budúceho roka,“ povedala hovorkyňa OD Ivana Strelcová.

Magistrát mesta je v kontakte s majiteľom obchodného domu a architektmi. Poslanec mestského zastupiteľstva v Nitre Ján Vančo sa vyjadril, že aktuálne boli ukončené búracie práce na prízemí a teraz prebiehajú čistiace práce: „Zriaďuje sa stavenisko. Sú vytendrované firmy, ktoré by mali pracovať ďalej na interiéri. Zároveň jedna firma bude sklom oplášťovať bývalé výklady, aby sa poveternostne zabezpečil interiér“.

Zmluva, ktorú má OD s Tescom by mala skončiť na jar budúceho roku, dovtedy by podľa Jána Vanča potraviny mali byť otvorené.

Samotná sieť supermarketov Tesco sa k možnému otvoreniu prevádzky priamo nevyjadrila. Útvar hlavného architekta na mestskom úrade by mal v najbližších týždňoch schváliť vzorky nových obkladov plášťa. V blízkej budúcnosti sa má tiež intenzívne pracovať na rekonštrukcii interiérov.

Sledujte aj reportáž s aktuálnymi zábermi OD v rekonštrukcii.

zdroj foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password