Odstávky elektriny sa rušia

Západoslovenská distribučná, a.s. ruší plánované odstávky elektriny pre prebiehajúci výnimočný stav spôsobený pandémiou koronavírusu.

Spoločnosť zastavila práce na zariadeniach, ktoré si vyžadujú odstávku napätia.

„Všetky plánované odstávky, o ktorých boli občania vopred informovaní, sa až do odvolania rušia,” odkazuje Západoslovenská distribučná.

Podľa ich vyjadrení sa budú zabezpečovať len opravy porúch a výpadkov. Pokiaľ vo vašej domácnosti nepôjde elektrina, s určitosťou sa bude jednať o poruchu, nie o plánované prerušenie prúdu. Spoločnosť odporúča nahlásiť výpadok štandardným spôsobom – prostredníctvom poruchovej linky, ktorej číslo je 0800 111 567. Ak to bude podľa slov spoločnosti situácia dovoľovať, chyba bude odstránená v čo najkratšom čase.

Pixabay

Spoločnosť sa rozhodla preplánovať svoje opravy pre vytvorenie dostatočného počtu zamestnancov, ktorí budú dohliadať na distribúciu elektrickej energie. „K tomuto opatreniu sme pristúpili práve preto, aby sme mohli vytvoriť potrebné personálne kapacity na zabezpečenie plynulej distribúcie elektrickej energie a zároveň poskytli našim zákazníkom v tejto náročnej dobe istotu bezpečnej a neprerušovanej dodávky elektriny, “ uviedol Tomáš Turek, predseda predstavenstva ZSD.

Pixabay

Zoznam ulíc a dní plánovaného prerušenia energie v Nitre sme vám ponúkli v článku, ktorý môžete nájsť tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password