Ochladenie aj zväčšená oblačnosť

Podľa predpovedí sa budú teplé a slnečné dni striedať s chladnejšími.

Veľkonočný pondelok bude sprevádzaný oblakmi, ktorých bude dopoludnia miestam menej. V popoludňajších hodinách sa ojedinele môžu vyskytnúť prehánky, dážď aj búrky. Naďalej však bude prevládať teplé počasie s najvyššími dennými teplotami od 19 do 24 ℃. „Od severozápadu postúpi do našej oblasti studený front spojený s tlakovou nížou nad Škandináviou a pred ním k nám vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu od juhozápadu,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

V utorok nás teda čaká výrazné krátkodobé ochladenie.

Cez deň teploty vystúpia maximálne na 7 – 12 ℃. Predpokladá sa premenlivá, spočiatku prevažne zväčšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa môže vyskytnúť dážď, prehánky, ojedinele i búrky. Fúkať bude severozápadný až severný vietor s rýchlosťou 15 – 40 km/h. V noci teploty klesnú na 6 až 1 ℃.

Už v stredu by mali denné teploty opäť stúpať.

Očakáva sa jasné až polooblačné, miestami prechodne oblačné počasie. Nad ránom sa ojedinele objavia hmly a teploty cez deň vystúpia maximálne na 12 – 17 ℃. V stredu v noci bude naďalej chladno 1 až -4 ℃.

Teplé počasie bude pokračovať aj vo štvrtok. Najvyššie denné teploty by mali dosiahnuť 18 – 24 ℃ s malou, prechodne zväčšenou oblačnosťou. Nočné teploty klesnú na 4 až -1 ℃. Nad ránom sa môže vyskytnúť prízemný mráz aj v nížinách.

V piatok sa budú najvyššie denné teploty opäť pohybovať okolo 19 až 24 ℃. SHMÚ predpovedá spočiatku malú, neskôr zväčšenú oblačnosť a miestami prehánky, ojedinele i búrky. Nočné teploty by mali byť miernejšie ako v predošlé noci, klesnú najmenej na 8 až 3 ℃.

S víkendom príde opäť ochladenie v podobe denného maxima, ktoré dosiahne 11 – 17 ℃. Podľa predpovedí bude polooblačné až oblačné počasie s ojedinelými prehánkami. V noci teploty klesnú na 8 až 3 ℃.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password