Ocenenie Srdce na dlani odovzdali najaktívnejším dobrovoľníkom online

Po prvýkrát v histórii boli nominovaní dobrovoľníci z celého Nitrianskeho kraja.

Nitrianske centrum dobrovoľníctva v spolupráci s mesto Nitra každoročne organizuje slávnostný galavečer s názvom Srdce na dlani. Jubilejný desiaty ročník bol však kvôli pandemickej situácii iný a cena bola najaktívnejším dobrovoľníkom odovzdaná online. Nominovaní boli študenti, ľudia v produktívnom veku, pracujúci, nezamestnaní, dôchodcovi i ľudia s rôznymi životnými príbehmi. Všetkých však spája jedno – chuť a túžba pomáhať.

Spoločne bolo v 39 nomináciách rozdelených do 10 kategórií nominovaných až 86 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

Tieto počty pritom každý rok narastajú. Záštitu nad podujatím na úrovni mesta prevzal primátor Nitry Marek Hattas a na úrovni krajov aj Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl. „Organizácie nám poslali 39 nominácií s 86 menami. Tento rok boli dobrovoľníci nominovaní v 10 kategóriách: sociálna a zdravotná oblasť, práca s deťmi a mládežou, oblasť výchovy a vzdelávania, umenia a kultúry, oblasť športu, dobrovoľník do 18 rokov, oblasť ochrany životného prostredia, koordinátor dobrovoľníkov, subjekt podporujúci dobrovoľníctvo a dlhodobé dobrovoľníctvo,“ povedala Jana Andersonová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva (NCD).

Prostredníctvom podujatia chce NCD upozorniť na význam a potrebu dobrovoľníctva a poukázať na konrkétne osoby, ktoré sa rozhodli pomáhať.

Nezištná pomoc bez nároku na odmenu či očakávanie chvály si jednoducho zaslúži pozornosť, a tak v roku 2011 vznikla tradícia oceňovania dobrovoľníkov. Záznam z tohtoročného odovzdávania cien si môžete pozrieť online na tomto linku. Oceneným dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam blahoželáme.

Zdroj foto: Srdce na dlani/NCD

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password