NOVÉ DIVADLO v Nitre finišuje s prípravou prvej interaktívnej improshow O nič nejde

Svetové premiéry novej inscenácie pre mladých ľudí od 14 rokov sú naplánované na 25. marca a 1. apríla 2023 v Novom divadle v Nitre.

Témou improshow je aktivizmus. Nie však vo veľkých gestách, ale v malých činoch, ktoré menia svet.

„Mojím odkazom všetkým aktivistom je pokračovať a viem, že sa to niekedy môže zdať nemožné a beznádejné – vždy to tak je – takže jednoducho musíte pokračovať, pretože ak sa budete snažiť dostatočne tvrdo a dostatočne dlho, zmeníte to.“ Greta Thunberg

Účasť na show prisľúbili najznámejší aktivisti aj známy influencer.

Show O nič nejde sa skladá z niekoľkých improvizačných hier, ktoré budú môcť diváci ovplyvniť priamo počas predstavenia hlasovaním na Instagrame. Môžu napríklad určiť, kto z herečiek a hercov má hrať tú ktorú postavu.

Inscenáciou chcú motivovať dospievajúcich ľudí od 14 rokov k aktivizmu.

„Našim cieľom je prispieť k formovaniu iniciatívnej občianskej spoločnosti, ktorá svoje vnútorné mechanizmy využije k sebahumanizácii. Cítime, že aktuálnosť tejto témy umocňuje súčasná spoločenská situácia, doznievajúca globálna pandémia a vojnový konflikt v našej blízkosti,“ uvádzajú tvorcovia.

O text a réžiu inscenácie sa postarala Silvia Vollmann, dramaturgicky a produkčne Veronika Gabčíková, hudobnou dramaturgiou Dávid Benedek, scénografiou, kostýmami a dramaturgickou spoluprácou Daša Krištofovičová.

V inscenácii uvidíte Kristiána Barana, Michelle Dzamkovú, Ivana Martinku, Ľubomíru Dušaničovú alebo Agátu Spišákovú, Luciu Korenú alebo Katarínu Petrusovú.

Nové divadlo v Nitre tvorí už 6,5 roka. Má za sebou viaceré nominácie a udelenia ceny Dosky. V rámci nej sa inscenácia Zlodejka kníh stala najlepšou inscenáciou roka 2022.

Televízia Nitrička

Forgot Password