Nitriansky kraj si pohoršil: V COVID automate bude prevládať oranžová a červená farba

Vláda schválila nový COVID automat, v rámci ktorého prešlo niekoľko okresov Nitrianskeho kraja zo zelenej do oranžovej alebo do červenej farby.

foto ilustračná (pexels.com)

Do včerajšieho dňa pribudlo 34 nových pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 v Nitrianskom kraji. Od pondelka (20. 9.) nebude žiadny okres Nitrianskeho kraja v stupni monitoringu, čiže v zelenej farbe. V stupni ostražitosti sa bude nachádzať 6 okresov, 1 okres sa dostane do 1. stupňa ohrozenia a na mape bude svietiť na červeno. V 2. stupni ohrozenia zatiaľ nebude žiadny okres v kraji.

V oranžovej fáze budú od pondelka zaradené okresy Komárno, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany, Šaľa a Zlaté Moravce. Podľa nového COVID automatu je najhoršia epidemiologická situácia v okrese Levice, ktorý bude v 1. stupni ohrozenia.

V oranžových okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre reštaurácie, organizovanie hromadných podujatí, fitness centrá, ale aj svadby či kary. Počet návštevníkov sa odvíja od režimu, ktorý si určí organizátor.

V červenej fáze sú opatrenia ešte prísnejšie. Rúška budú aj naďalej povinné v interiéri aj exteriéri na hromadných podujatiach a pri vzdialenosti do 2 metrov. Prevádzkovatelia a organizátori si sami vyberú, ktorým osobám umožnia vstup. Na výber majú z troch režimov, a to plne zaočkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) alebo všetci zákazníci bez rozdielu. Od tohto výberu sa budú ďalej odvíjať pravidlá.

Televízia Nitrička

Forgot Password