Nitriansky hrad dnes otvára brány pre verejnosť

Od pondelka do štvrtku sú expozície zatvorené, ale hradný areál a katedrála sú pre verejnosť voľne prístupné aj v týchto dňoch.

V priebehu týždňa už otvorila svoje priestory väčšina kultúrnych inštitúcií v Nitre a okolí. S dodržaním protiepidemických opatrení môžete navštíviť Nitriansku galériu, Ponitrianske múzeum, Synagógu, knižnice, Regionálne múzeum v Mojmírovciach či Arborétum v Mlyňanoch.

Od dnes 23. apríla sprístupňuje svoje expozície aj Nitriansky hrad.

Hradný areál bude otvorený od piatku do nedele od 9.00 do 18.00 hod. Katedrálny chrám – Baziliku sv. Emeráma môžete navštíviť od 9.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 18.00 hod., v nedeľu iba do 17.00. Kazematy aj Diecézne múzeum sú k dispozícii od 10.00 do 18.00 hod.

Veža katedrály je prístupná od 10.00 do 18.00. Jedného výstupu sa môže zúčastniť maximálne 6 osôb.

„Pri návšteve hradu je potrebné dodržiavať stanovené nariadenia: používanie ochrany tváre – respirátor, negatívny AG/PCR test nie starší ako 7 dní, dodržiavanie odstupov, dodržiavanie povoleného počtu osôb na 15m2, dezinfekcia rúk, dodržiavanie prehliadkovej trasy,“ pripomína vedenie hradu.

Prehliadky aktuálne prebiehajú individuálne, teda bez sprievodcu. Od 26. 4., v súvislosti s uvoľnením opatrení, otvára terasu aj Castellum cafe pod hradom. Na občerstvenie, ktoré priamo v areáli ponúka Vazulka, si návštevníci ešte musia chvíľu počkať. O jej otvorení bude hrad informovať.

Ak vás zaujímajú plány Nitrianskeho hradu pozrite si aj reportáž Televízie Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password