Nitrianski policajti odhalili cez víkend až 11 vodičov s alkoholom v krvi nad jedno promile. Piati z nich havarovali

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí viacero vodičov, ktorí jazdili na území Nitrianskeho kraja pod vplyvom alkoholu. Všetci skončili v policajnej cele. Informovala o tom v pondelok nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Prvá dopravná nehoda stala v Nitre na Chrenovskej ulici, druhá v obci Salka, tretia v obci Nové Sady, štvrtá medzi obcami Bátovce a Drženice časť Kmeťovce a piata na Mudrochovej ulici v Nitre. Hitparáda výsledkov dychových skúšok sa pohybovala od 1,25 do 2,96 promile.

„V poslednom prípade išlo 36-ročnú ženu, ktorá sa pravdepodobne plne nevenovala vedeniu vozidla a narazila do zadnej časti odparkovaného Fiata Ducato a v jazde pokračovala ďalej. Spätným zrkadlom narazila do zaparkovaného vozidla Citröen Jumpy. Policajti vodičku podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok,“ uviedla polícia.

Policajti počas služby odhalili aj ďalších šiestich vodičov, ktorí šoférovali opití. Previnilci vo veku od 20 do 61 rokov nafúkali od 1,10 do 1,90 promile.

foto: Polícia SR

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password