Nitrianske kultúrne leto potrvá až do septembra

Napriek koronakríze ponúka leto v Nitre všetky tradičné kultúrne podujatia.

Pod Zoborom sa je na čo tešiť. Pestrý program oživí pešiu zónu, Svätoplukovo námestie aj mestské časti, a to aj napriek ťažkostiam, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu. Tešiť sa môžeme na kultúrne podujatia, divadelné predstavenia, premietanie filmov pod holým nebom, koncerty aj festivaly.

Program Nitrianskeho kultúrneho leta odštartovali mestské slávnosti Nitra, milá Nitra.

Tie uplynulý víkend priniesli do Nitry opäť živý kultúrny ruch. Konali sa výstavy, koncerty, tradičné putovanie, jarmok aj slávnostná svätá omša. Cyrilometodské slávnosti sú však len začiatok, čakajú nás ďalšie tradičné podujatia ako Sviatok nového chleba v Dražovciach, Letné kino na Dieloch, Drumpoint s tancovačkou na pešej zóne, Hájovský kotlík v Párovských hájoch, Janíkovský ohnivák, Chrenovský kotlík, Chrenovské stánky, Bažant Kinematograf i festival dobrého jedla Street Food Track Fest. Milovníkov hudby a festivalovej atmosféry zas poteší Flaam festival na nitrianskom Hideparku. Najmenší si pod Zoborom užijú Detské divadelné nedele. Provizórne pódiá by mali byť od 12. júla do 9. augusta pripravené v parčíku pri Divadle Andeja Bagara, na Borine či pri Kultúrnom centre na Zobore.

Tohtoročným kultúrnym lákadlom majú byť Nitrianske hody.

Hody sa v Nitre konali približne od 18. storočia, potom sa zlúčili s dožinkami, ktoré sa neskôr tiež zrušili. Minuloročný obnovený prvý ročník zaznamenal veľký úspech, aj preto organizátori očakávajú podobný scenár i tento rok 15. augusta na Svätoplukovom námestí.

Bodku za letom urobí septembrové Podzoborské vinobranie. Tešiť sa môžeme aj na športový deň, ktorý sa uskutoční 11. septembra na pešej zóne. Posledným podujatím Nitrianskeho kultúrneho leta bude tradičná Rozlúčka s letom na Futbalovom ihrisku v Krškanoch.

Bohatý program je pripravený, ostáva len dúfať, že ho nepredvídateľné udalosti v podobe pandémie nezrušia.

Verím, že pripravené podujatia potešia všetky vekové kategórie a každý si v nich nájde niečo zaujímavé. Pozývam všetkých Nitranov i návštevníkov nášho mesta, aby si prišli do Nitry užiť neopakovateľnú atmosféru a prežili množstvo príjemných zážitkov,“ uzavrel primátor mesta Marek Hattas.

Zdroj: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password