Nitrianska vedkyňa je vo finále prestížnej vedeckej súťaže. Pomôcť jej môže aj váš hlas

Miroslava Kačániová v Nitre pôsobí ako profesorka a vedkyňa. Vo výskumnej oblasti sa v súčasnosti zaoberá jedlými obalmi.

zdroj: www.esetscienceaward.sk

Nitrianska vedkyňa, profesorka Miroslava Kačániová pôsobí Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre. Zároveň vykonáva vedeckú prácu vo výskumnom centre AgroBioTech. Vďaka jej výskumu by sa svet mohol posunúť v oblasti trvanlivosti potravín a balenia do jedlých obalov.

Za svoju prácu v oblasti vedy bola odmenená už v minulosti. V roku 2019 získala napríklad ocenenie Osobnosť vedy a techniky ministerstva školstva.

Profesorka Kačániová je aktuálne finalistkou vedeckej súťaže v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku 2022.

V oblasti cena verejnosti jej môže pomôcť aj váš hlas. V rámci hlasovania sa môžete tiež zapojiť do súťaže. Hlasovanie je otvorené do 13. októbra do polnoci.

„Vedecká súťaž ESET Science Award oceňuje výnimočné vedecké osobnosti za ich vedeckú prácu a tiež prínos do ďalších oblastí života. Zapojte sa do hlasovania o Cene verejnosti a vyberte vedkyňu či vedca, ktorého práca vás najviac zaujala,“ približujú organizátori súťaže.

Televízia Nitrička

Forgot Password