Nitrianska škola patrí medzi TOP stredné školy na Slovensku

Budúcich zdravotníkov pripravuje na výkon povolania 7. desaťročie.

Rebríček TOP slovenských škôl vytvorila agentúra INEKO, ktorá sa zameriava na ekonomickú a sociálnu situáciu, na reformy a odstraňovanie prekážok v danej oblasti. Vychádzala pritom z úspechov žiakov a študentov.

Stredná zdravotnícka škola na Farskej ulici v Nitre sa umiestnila na najvyšších priečkach.

Postúpila v II. polroku školského roka 2018/2019 z 350 stredných odborných škôl v Slovenskej republike na 2. miesto z pôvodného 3. miesta a spomedzi stredných odborných škôl Nitrianskeho samosprávneho kraja obhájila 1. miesto,“ opisuje úspech školy Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja.

História školy siaha až do roku 1946. Spoločnosť sestier sv. Vincenta s povolením Povereníctva zdravotníctva vtedy zriadila na Slovensku Ošetrovateľskú školu v Nitre. „V prvom školskom roku mala škola 32 absolventov,“ spomína SZŠ. Po viacerých zmenách názvov a situácie, škola od roku 1961 nesie názov Stredná zdravotnícka škola. Na Farskej ulici sídli od 50. rokov 20. storočia.

Úspechy dosiahla vo viacerých kategóriách.

Rozhodujúcich bolo pritom niekoľko bodov. Rebríček najlepších škôl vychádzal z uplatnenia absolventov (miera nezamestnanosti), mimoriadnych výsledkov študentov na súťažiach i z výsledkov školskej inšpekcie. Do úvahy sa brala tiež miera využívania digitálnych technológií, počty študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia, či podiel absolventov prijatých na slovenské vysoké školy.

Ak vás zaujímajú podrobnejšie výsledky, pozrite si aj celkové rebríčky škôl.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password