Nitránsky rínek v máji nebude

Obľúbený mestský trh túto jar nebude. Dôvodom sú opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Podujatie každoročne organizuje Občianske združenie Nitrafiesta, ktoré na dobrovoľníckom princípe usporadúva príležitostný jednodňový mestský trh so zámerom oživiť verejný mestský priestor a vymaniť sa z bežného života v uzavretých priestoroch veľkých nákupných centier. Prvý rínek sa združeniu podarilo zorganizovať na jeseň v roku 2016 a odvtedy sa teší bohatej návštevnosti.

Najbližšie sa mal Nitránsky rínek konať už 23. mája na Svätoplukovom námestí, koronavírus sa však postaral o zrušenie plánov.

„S poľutovaním musíme oznámiť, že jarný rínek je z dôvodu prijatých opatrení okolo COVID-19 zrušený,“ informujú organizátori na sociálnej sieti, no veria, že sa im s predajcami aj s návštevníkmi podarí opäť stretnúť na jesennom trhu 19. septembra.

Nitriánsky rínek dvakrát do roka vytvára priestor na podporu a propagáciu malých remeselníkov, umelcov, tvorcov, malovýrobcov potravín, farmárov a pestovateľov z celého Slovenska. Možnosť prezentovať sa dáva i hudobníkom, divadelníkom či tanečníkom, ktorí svojimi vystúpeniami vytvárajú sprievodný program. „Chceme ukázať, že nie je len povinnosťou mesta organizovať kultúrne akcie, ale aj obyvatelia môžu priložiť ruku k dielu a dokázať svojou aktivitou pozdvihnúť kultúrny a spoločenský život v Nitre,“ píšu organizátori, ktorých prvoradou snahou je oživiť verejný priestor a inšpirovať ľudí, aby vyšli do ulíc a spoločne trávili voľný čas v centre mesta.

Zdroj foto: FB Nitránsky rínek

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password