Nitra získala ocenenie za portál Odkaz pre starostu

Poďakovanie za prvé miesto patrí podľa primátora obyvateľom, ktorí nahlasujú podnety.

Odkaz pre starostu je známy portál, vďaka ktorému obyvatelia samosprávam nahlasujú lokality vyžadujúce si zásah mestských pracovníkov. Nitrianska radnica sa pochválila, že v rámci samospráv Nitra získala tento rok ocenenie Zlaté vedro 2020, zvíťazila tak po prvýkrát, vlani skončila druhá za Žilinou.

„Obrovská vďaka patrí v prvom rade aktívnym obyvateľom, ktorí nahlasujú podnety. Participácia je medzi našimi hodnotami na popredných miestach, o to viac ma toto vysvedčenie teší. Poďakovať by som chcel tiež administrátorom, poslancom a samozrejme, našim zamestnancom. Pevne verím, že do budúcna vyriešime ešte viac podnetov a naše mesto bude o to čistejšie a krajšie,“ uviedol primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Mária Cok Steinmannová, ktorá má na Mestskom úrade odkaz na starosti, je tu stále priestor na zlepšovanie: „Ide hlavne o spôsob akým
odpovedáme občanom na podnety. Ak sa nám podarí správne motivovať viac kolegov z úradu a mestských firiem, budeme v poskytovaní tejto služby ešte úspešnejší“
.

Ocenenie každoročne udeľuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, pričom Nitra sa na poprednejšie miesta presunula až minulý rok, predtým sa nedostala ani do prvej desiatky. V roku 2020 mesto zaznamenalo prostredníctvom portálu 1076 podnetov, 572 z nich sa podarilo vyriešiť, 466 je v riešení a 38 podnetov je uzavretých. „Nitra dosiahla celkové skóre 214 %, pričom 100 % je údaj pre hypotetickú priemernú samosprávu,“ uvádza mestský úrad.

foto: NH

Televízia Nitrička

Forgot Password